"Селта" с успех срещу "Бетис"

"Селта" - "Бетис" 3:2

Отборът на "Селта" победи гостуващия тим на "Бетис" с 3:2 в последна среща от 21-ия кръг на испанската Примера дивисион и записа трети пореден шампионатен успех.

Яго Аспас в 12-ата минута отбеляза единствения гол през първата част, давайки преднина на домакините след асистенция на сърбина Неманя Радоя. Уругваецът Максимилиано Гомес в 57-ата минута увеличи аванса на галисийци след пас на Джони Кастро.

В 71-ата минута гостите от "Бетис" намалиха чрез Серхио Леон след подаване на Дурмиси, но осем минути по късно Яго Аспас върна комфортната преднина на "Селта" след пас на Брайс Мендес. В добавеното време мексиканецът Андрес Гуардадо от дузпа оформи крайния резултат.

След деветата си победа за сезона "Селта" е на седмо място с 31 точки. "Бетис" записа десето поражение и заема 13-ата позиция с 27 точки.