от 00.00 часа

"Уотфорд" измъкна победата срещу "Евертън"

"Евертън"

"Уотфорд" измъкна победата срещу "Евертън" с 1:0 в мач от 28-ия кръг на Висшата футболна лига на Англия. Трой Дийни донесе трите точки на "стършелите" в 79-ата минута. Двата отбора изиграха скучно първо полувреме. Положенията липсваха, като бяха регистрирани по един точен удар.

След подновяването на играта ситуацията на терена не се промени. В 79-ата минута се стигна до развръзката в тази среща. Пикфорд сгреши, пресиран от Дийни, топката срещна крака на нападателя, след което стигна до Фемения, който стреля, но младата английска надежда спаси. Секунди по-късно Окака проби отдясно, след което намери в наказателното поле Дийни, който прати топката в горния десен ъгъл - 1:0.  В 87-ата минута Пикфорд спаси удар на Окака от границата на наказателното поле. В добавеното време вратаря на "Евертън" се включи при статично положение пред вратата на домакините. Той засече с глава центрирането от корнер, но след това резервата Чен Тосун не успя да довкара отблизо.

"Уотфорд" се изкачи на десето място с 33 точки и е само на точка от "Евертън", който заема деветата позиция.