"Барселона" загуби важни точки в Испания

"Барселона" завърши 1:1 като гост на "Лас Палмас" в мач от 26-ия кръг на Ла Лига.

Лионел Меси изведе каталунците напред в резултата в 21-ата минута с 599-ия си гол в своята професионална кариера. Джонатан Кайери от дузпа изравни в 48-ата минута. Това бе първа дузпа отсъдена срещу Барса от повече от 2 години насам.

В 80-ата минута Усман Дембеле центрира към Луис Суарес, който пропусна от добра позиция. В шестата минута от добавеното време Дембеле можеше да донесе успеха на Барселона, но стреля в ръцете на вратаря.

"Барселона" продължава да бъде лидер в класирането с актив от 66 точки, но вече само с пет повече от втория "Атлетико"  (Мадрид). "Лас Палмас" остава в опасната зона на 18-ата позиция с 20 точки, колкото има и 17-ия "Леванте", който загуби визитата си на "Алавес" с 0:1.