"Академик" (Пд) с категоричен успех над "Башкими" в Балканската лига

"Академик" (Пд)
Снимка: Архив

"Академик" (Пловдив) спечели срещу "Башкими" (Косово) с категоричното 102:61 (32:7, 32:22, 19:22, 19:10) у дома в двубой от груповата фаза на Балканската лига.

Пловдивчани започнаха мача в зала "Колодрума" изключително силно и записаха серия от 26:0 в първия период. До края на срещата "Академик" успя да запази превъзходството си, като единствено в третата част гостите спечелиха с 22:19. След втората четвърт българите имаха преднина от 64:29, след което спокойно увеличиха преднината си.

Най-резултатен за "Академик" беше Димитър Димитров с 19 точки. С точка по-малко се отличи съотборникът му Васил Бачев, докато Мартин Дурчев добави още 12 точки. За състава на гостите Винсънт Золо завърши с 20 точки.

След този успех "Академик" има актив от пет победи пет поражения. Само след два дни пловдивчани ще играят срещу "Рилски спортист".