Аршинкова и Топалова стигнаха четвъртфинал

Гергана Топалова записа втори успех в Египет
Снимка: Личен архив на Г. Топалова

Българките Петя Аршинкова и Гергана Топалова се класираха на четвъртфиналите на тенис турнира в Кайро, който е на червени кортове и с награден фонд 15 000 долара.

Седмата поставена Аршинкова се наложи над представителката на домакините Ола Абу Зекри с 6:2, 6:2. Срещата продължи 77 минути.

20-годишната Петя демонстрира отличен сервис. Тя вкара 83 процента първи сервис и спечели 79 процента от точките при разиграването му. Аршинкова завърши с 4 аса и 2 двойни грешки.

Тя си осигури 2 точки за световната ранглиста където е 766-а сега.

Топалова победи със 7:5, 7:5 втората в схемата Ирина Фетекау от Румъния след повече от два часа игра.

18-годишната Гергана проби в заключителните геймове на двата сета и така си осигури успеха. В двубоя тя направи общо 5 брейка, а допусна три.

По-късно днес четвъртите поставени Аршинкова и Топалова ще играят на двойки срещу шведкките Моли Хелгешон и Марина Юданов в четвъртфинален двубой.