от 07.00 часа

„Лас Вегас“ с трета победа в Западната конференция в НХЛ

Отборът на Тихоокеанската дивизия спечели мача на звездите в НХЛ
Снимка: Сайт на NHL

„Лас Вегас“ победи „Уинипег“ с 3:2 в четвъртия мач от финала в Западната конференция на Националната хокейна лига. Домакините поведоха с 3:1 победи в серията, в която се играе до четири успеха.

Попаденията за „Лас Вегас“ отбелязаха Уилям Карлсон в 3-ата минута, Томаш Носек в 31-ата и Райли Смит в 53-ата. За „Уинипег“ точни бяха Патрик Лаине и Тайлър Майерс. За най-добър в мача беше обявен Райли Смит, който вкара победния гол седем минути преди края и направи асистенция. Вратарят на „Лас Вегас“ Марк-Андре Флюри направи 36 спасявания и записа 73-а победа в кариерата си в плейофите.

„Лас Вегас“ е дебютант в Лигата. Следващата среща от финала е на 20 май, а домакин е „Уинипег“.

На финала на Изток играят „Тампа Бей“ и „Вашингтон“. резултатът в серията е 2:2 победи.