Победа в отборното класиране за българските пилоти по супермото в кръга от европейския шампионат край Кюстендил

Снимка: БФ Мотоциклетизъм

Българските пилоти спечелиха отборната надпревара във втория кръг от европейския шампионат по супермото, който се проведе на писта „Пауталия“ край Кюстендил.

Битката за първото място в отворения клас беше изключително интригуваща.  Първият манш беше спечелен от Александър Георгиев ( МСК Плевен, КТМ), но във втория четирима състезатели караха буквално един зад друг през 18-те обиколки, като в повечето пробягвания времената им бяха равни – по 0:50 минути. Разликите бяха в хилядни от секундата, като във втория манш Янко Ташев ( МСК Ридо Самоков, ТМ) успя да го спечели удържайки натиска на Александър Георгиев ( МСК Плевен, КТМ), Светлин Иванов ( Зедмото,КТМ) и Влад Неага ( Румъния, ТМ).

В крайното подреждане за кръга обаче на първото място се качи Георгиев с 47 точки, пред Ташев  45 т.( в първия манш се класира 3-и) и Светлин Иванов ( 1 манш – 2 място, 2 манш – 3 място, 42 точки).

Шампионът ни по мотокрос Майкъл Иванов ( НСА Моторспорт,КТМ) се включи в надпреварата в клас S3 и отново показа майсторство и класа, за да постигне две победи в маншовете. На второто място се нареди Емирхан Еркан (40 точки Турция,КТМ), а на третото Глория Дяксова ( 40 точки,Марица рейсинг тим,КТМ) .

В SM 85 безапелационно представяне и първото място си заслужи Виктор Нейчев ( 50 точки, Еър макс рейсинг, КТМ). Втори с общ сбор 42 точки стана Радостин Михайлов ( 1 манш – 2място, 2 манш – 3 място , Несебър мото, КТМ). С трофея  за третото място си тръгна Фуркан Айкут ( 38 т, Турция, КТМ).

При най-малките SM 65турски пилот ликува като победител в крайното подреждане с пълен актив от 50 точки. Баран Кочаман ( КТМ) беше над всички свои конкуренти , а на подиума за награждаване и на втората позиция стъпи Живко Иванов (44 точки, Панчо рейсинг тим, КТМ) , а трети Патрик Паскота (40 точки,  Румъния, КТМ).

Следващият кръг от календара на Супермото и Републиканския шампионат на скутери ще бъде на 2 и 3 юни на писта „ Долна Митрополия”, Плевен.