от 07.00 часа

Европейска титла за ансамбъла ни за съчетанието с топки и въжета

Ансамбълът ни по художествена гимнастика в състав Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова спечели европейската титла във финала с три топки и две въжета на първенството на Стария континент по художествена гимнастика в Гуадалахара (Испания).

Българките стъпиха на европейския връх след като изиграха отлично композицията си и получиха оценка от 22.825  точки (14.200 точки за трудност).

Сребърните медали станаха притежание на гимнастичките от Италия (22.350 точки), а бронзовите отличия заслужиха тези от Азербайджан (20.350 точки).

Отборът на Русия, който стана шампион в многобоя, допусна много грешки и завърши едва седми с 18.000 точки.

След груба грешка във финала с 5 обръча момичетата на Весела Димитрова останаха без медал, като завършиха на четвъртото място с оценка от 21.250 точки. Шампион е ансамбълът на Италия (22.350 точки), а тройката допълват Украйна (22.100 точки)  и Русия (21.600 точки).