Иван Петков: До седмица ще сме готови за световното

Иван Петков

Старши-треньорът на националния отбор на България по волейбол за жени Иван Петков бе доволен от победата на тима ни в контрола срещу състава на Доминиканската република с 3:1 гейма.

"Стана хубав мач срещу отбор, който е по-различен от първия ни съперник на световното първенство - Италия. Но тимът на доминиканките имат добър сервис, високи са и добре противодействат на блок. А и ние не играхме по начина, по който трябва да играем срещу отбор като този на Доминиканска република като тактика. Повече ни интересува това, което ни предстои на световното.  В такива мачове ни трябва да постигнем ритъм в играта, както и трупане на самочувствие. Винаги е хубаво да побеждаваш, но в контролните мачове не е задължително. По-скоро е важно да се види по какъв начин играе отборът. А ние играхме с настроение, с нужните отговорности и задачите, които си бяхме поставили, ги изпълнихме.  В първия сет направихме малко повече грешки от сервис, но нещата ни се получиха - на блок до някаква степен, излезе също така добра защита, имахме и контрол в атаката. Като цяло съм доволен, че няколко дни преди световното отборът трупа нужната динамика, която се виждаше напоследък. Все още ни трябва малко прецизност в определени елементи, но имаме още една седмица да ги изчистим", каза още Иван Петков.