Александра Начева спечели пето злато за България на младежката олимпиада

| обновено на 17.10.18 в 10:06
Начева позира със златния медал.
Снимка: БОК

Александра Начева спечели титлата в тройния скок от турнира по лека атлетика на младежката олимпиада в Буенос Айрес с резултат 13,86 м. Втора е Мария Висенте от Испания с 13,67 м, а трета остана Мария Привалова (Русия) с 13,03 м.

Това бе пети златен медал за страната ни на игрите. Другите титли спечелиха стрелецът Кирил Киров, бадминтонистката Мария Делчева и двойката акробати Мариела Костадинова-Панайот Димитров, които завоюваха злато отборно и самостоятелно на смесени двойки.

17-годишната Начева триумфира, след като се справи с конкуренцията на испанката Мария Висенте. Двете имаха равен резултат записвайки по 13.76 метра в най-добрите си първи серии опити, но нашето момиче имаше преднина заради по-слабия попътен вятър (0,9 срещу 1,6 метра в секунда).

В бокса Горяна Стоева загуби в полуфиналите на категория до 51 кг с 1:4 съдийски гласа  срещу Адижат Гбадамоси (Нигерия) и ще се бори за бронзовия медал. Ако успее в мача срещу Хевън Дестини Гарсия (САЩ), българката ще донесе и последното,11-о отличие за страната ни от Буенос Айрес.

В състезанието по художествена гимнастика нашата Татяна Воложанина остана пета в крайното класиране със сбор от 62,100 т от четирите уред. Воложанина игра най-силно на бухалки (16.550), на обръч получи оценка 16.200 т, на топка - 14.800, а на лента - 14.550 т. Златото взе рускинята Дария Трубникова с 69.400 т. На второто място е Христина Похранична (Украйна) с 65.100 точки, а на третото място завърши италианката Талиса Торети с 64.650 т.