Сестри Стоеви на финал в Саарбрюкен

Габриела и Стефани Стоеви
Снимка: Личен архив

Сестрите Габриела и Стефани Стоеви се класираха за финала в надпреварата на двойки на международния турнир по бадминтон от сериите Супер 100 в германския град Саарбрюкен с награден фонд 75 хиляди долара.

В полуфиналната фаза европейските шампионки победиха за 31 минути Клоуи Бърч и Лорън Смит (Англия)с 22:20, 21:8 точки. Българките спечелиха трудно първия гейм, но във втория поведоха с 11:4 и без проблеми затвориха мача.

В спора за титлата сестрите ще играят утре срещу представителките на Индонезия Ни Кетут Истарани и Ризки Амелия Прадипта, които победиха миналата седмица в мач от втория кръг в Париж.

Миналата неделя, във френската столица, българките играха за титлата, но загубиха от световните шампионки Маю Мацумото и Вакана Нагахара (Япония) с 14:21, 19:21.

Златните медалистки от Европейските игри в Баку заемат девето място в световната ранглиста на двойки жени.