"Челси" не загуби, но и не вкара на "Евертън"

"Челси" продължава без загуба от началото на сезона във Висшата лига, след като завърши 0:0 с гостуващия "Евертън" в мач от 12-ия кръг.

Възпитаниците на Маурицио Сари пропиляха куп положения през второто полувреме на "Стамфорд Бридж", а вратарят на Евертън Джордан Пикфорд изигра страхотен мач.

Двата отбора не успяха да си отбележат гол, но направиха доста интересен двубой. В края на първото полувреме Маркос Алонсо стреля от въздуха, но Пикфорд изби топката.

Играчите на Челси доминираха през второто полувреме, но не успяха да преодолят Джордан Пикфорд. Еден Азар имаше отлична възможност, Алонсо уцели гредата, а Алваро Мората успя да прати топката в мрежата, но беше в положение на засада и попадението не беше зачетено.

Челси остава без загуба от началото на сезона, но заема третата позиция в класирането с 28 точки, с две по-малко от лидера Ливърпул. Евертън е на девета позиция с 19 точки.