Юрген Клоп очаква труден мач срещу Порто

Юрген Клоп се забавлява на пресконференцията.

Отборът на Ливърпул приема Порто в първи четвъртфинал в Шампионската лига във вторник от 22 часа. Миналата година същите съперници се срещнаха в елиминациите на турнира и „червените“ победиха с общ резултат 5:0 (5:0 в Португалия и 0:0 на „Анфилд“).

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп заяви на пресконференцията, че очаква труден мач и смята, че сега двубоите ще са много по-различни от тези през 2018 г.

„Ще бъде различен мач, със сигурност. Порто е много опитен отбор, има вратар като Икер Касияс и е на върха в Португалия заедно с Бенфика всяка година. Преимуществото ни е, че ще играем у дома, а съперниците могат да използват миналогодишните срещи като мотивация“, коментира германския специалист.

Клоп добави, че Адам Лалана вероятно ще пропусне и този мач заради мускулна травма. Холандците Жоржиньо Вайналдум и Върджил ван Дайк също получили удари, но са готови да започнат срещата утре.

В изцяло английски четвъртфинал, също във вторник, в Лондон ще се срещнат Тотнъм и Манчестър Сити.