Ботев (Пд) и Арда завършиха наравно

Ботев и Арда не успяха да се победят и в Пловдив. Мачът от първия кръг в Кърджали завърши 0:0.
Снимка: Sportal.bg

Отборът на Ботев (Пловдив) отново не успя да победи у дома и завърши 1:1 с Арда (Кърджали) в двубой от 14-ия кръг на Първа лига.

Ботев откри резултата през второто полувреме. В 62-ата минута Филип Филипов центрира отдясно, Фернандо Виана се извиси и откри резултата с хубав удар с глава в долния десен ъгъл на вратаря Иван Караджов. Това беше първо попадение за бразилеца при втория му престой при „канарчетата“.

Иван Коконов успя да изравни за Арда секунди по-късно след разбъркване в наказателното поле с шут от няколко метра.

Марко Перван изпусна шанс да даде отново преднина на състава на Ферарио Спасов като 10-ина минути преди края с глава от няколко метра не успя да преодолее вратаря. В 87-ата Виана, също с глава, стреля от границата на вратарското поле, но Караджов спаси.

Арда запазва осмото си място с 19 точки, а Ботев е на предпоследната, 13-а позиция с актив от 10 точки.

От 18:30 часа Етър приема ЦСКА София, а срещата във Велико Търново ще бъде предавана по програма "Хоризонт" на БНР.