Реал Сосиедад победи Ейбар пред празни трибуни

Микел Оярсабал открива резултата за Реал Сосиедад от дузпа.

Реал Сосиедад се доближи само на точка от третото място в Ла Лига след победа с 2:1 над Ейбар в баско дерби като гост в отложен мач от 24-тия кръг на испанското футболно първенство.

Пред празните трибуни на "Мунисипал де Ипуруа" гостите от Сан Себастиан откриха в 26-ата минута, когато Микел Оярсабал бе точен от дузпа.

Ейбар можеше да изравни след половин час игра, но пропуск от наказателен удар направи чилиецът Фабиан Ореяна.

Четвърт час преди края на мача бразилецът Уилян Жозе подсигури успеха на гостите с втори гол, а в последната минута на срещата Чарлс вкара почетно попадение домакините от трета дузпа в мача.

С победата Реал Сосиедад събра 46 точки и заема четвърто място с равен брой точки с петия Хетафе и на една зад третия Севиля. Ейбар е на 16-о място с 27 точки, само на две над зоната на изпадащите.

Следващите два кръга в Испания ще се играят пред празни трибуни, решиха от Ла Лига вчера.