Манчестър Сити излезе трети в Англия

Фил Фоудън бележи победния гол за Манчестър Сити.

Отборът на Манчестър Сити спечели с 1:0 домакинството си на Брайтън в отложен мач от Висшата лига.

Фил Фоудън отбеляза единственото попадение в мача малко преди почивката. Резервата Рахийм Стърлинг пропусна дузпа в самия край на срещата.

С този успех футболистите на Пеп Гуардиола се изкачиха на трето място с 32 точки, като изостават на 4 от лидера Манчестър Юнайтед, но имат мач по-малко. Брайтън е на 17-та позиция с 14 пункта.

В друг мач Тотнъм и Фулъм завършиха 1:1 в лондонско дерби. Хари Кейн откри резултата в 25-ата минута след удар с глава, а Иван Кавалейро изравни в в 74-ата минута, като така донесе точка за гостите. Секунди преди това Хьон-Мин Сон можеше да вкара втори гол за "шпорите", но удари греда.

В последната минута драмата бе пълна, когато Регилон прати топката в мрежата на Фулъм, но съдията отсъди засада. Така Тотнъм е на 6-то място с актив от 30 точки, а Фулъм остава 18-ти с 12 пункта.