от 09.00 часа

Франция с успех във втората фаза на световното по хандбал

Алжирецът Месауд Беркаус (с топката) вкара 7 гола срещу Франция.

Шесткратният шампион Франция стартира с победа във втората групова фаза на световното първенство по хандбал за мъже в Египет.
"Петлите" спечелиха срещу Алжир с 29:26 (16:14) и с 6 точки са начело в класирането в групата.

Алжирецът Месауд Беркаус спечели наградата за играч на мача, след като вкара 7 гола.
В другите мачове от трета група Швейцария надделя над Исландия с 20:18 (10:9), а Норвегия п
обеди Португалия с 29:28 (16:14).

Четирикратният световен и четирикратен европейски първенец Швеция завърши наравно с Беларус - 26:26 (11:15) в най-интересната среща.
Беларус имаше преднина от осем гола в хода на мача, но шведите стигнаха до равенството.

За Беларус по 6 гола реализираха Микита Вайлупов и Андрей Юринок.
За Швеция 7 пъти се разписа Хампус Ване, а с 6 попадения се отличи Алфред Йонсон.

Русия загуби от домакина Египет с 23:28 и заема четвърто място в четвърта група с 3 точки. Египет е на трето място с 4 точки.