Севиля измести Барселона в класирането след победа над Осасуна

Лук де Йонг (в бял екип) вкарва втория гол за Севиля.

Отборът на Севиля победи с 2:0 като гост Осасуна и измести Барселона от третото място в класирането на футболното първенство на Испания.

Избраниците на треньора Лопетеги имат една точка повече от четвъртия Барселона, след като имат един и същ брой мачове. Те изостават с четири точки от втория Реал (Мадрид), който е с мач по-малко и са на седем точки зад лидера Атлетико (Мадрид).

Диего Карлос откри резултата в 18-а минута, след като засече центриране от корнер на Джоан Жордан. Нидерландецът Лук де Йонг реализира втория гол в 49-та минута.

Следващите два мача на Севиля са срещу Барселона. Те ще играят първо в събота в Ла Лига и след това следващата сряда в реванш от полуфиналите за Купата на Испания, след като спечелиха първия мач с с 2:0.