Бразилия се класира за Катар 2022

Неймар асистира за единствения гол в мача.

Отборът на Бразилия победи Колумбия с 1:0 в домакински мач от квалификациите за световното първенство през 2022 г. и се класира за финалите в Катар.

Единствения гол в 72-ата минута отбеляза Лукас Пакета след асистенция на Неймар.

Петкратният световен първенец Бразилия спечели 11-та победа в 12 мача от квалификационния кръг и си гарантира участието във финалите,  апреди това германците и датчаните също се класираха за световното първенство.

Отборът оглавява класирането с 34 точки. Аржентинците са втори (25 точки), трети са еквадорците (20), четвърти са чилийците (16), пети са колумбийците (16). Първите четири отбора ще се класират директно за финалите на Мондиал 2022. Петият отбор ще играе в плейофи.

В другите мачове от тази нощ Перу победи Боливия с 3:0 у дома, а Чили надви Парагвай с 1:0 като гост.