Eмисия новини
от 08.00 часа
Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

“Po e vazhdojmë ndryshimin”: Nuk ka asnjë temë, mbi të cilën të mos kemi arritur pajtim

Kirill Petkov
Снимка: BGNES

“Nuk ka asnjë temë për të cilën të mos kemi rënë dakord. Kështu bashkëkryetari i “Po e vazhdojmë ndryshimin” Kirill Petkov përgjithësoi para bTV  bisedimet e përfunduara 5-ditore mbi 18 tema me partnerët eventual të koalicionit nga BSP, “Ka një popull të tillë” dhe “Bullgaria Demokratike”.

Tema e fundit e negociatave ishte për marrëdhëniet ndërkombëtare. Pjesëmarrësit u bashkuan rreth idesë, se Bullgaria mban pozitën e vetë të bashkuar ndaj Maqedonisë së Veriut, e cila do të përmirësohet në frymën konstruktive.


Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.