Нестеров отпадна в София

Пьотр Нестеров

Пьотр Нестеров не успя да влезе в основната схема на АТР 250 тенис турнира в София.

Във финалния кръг на квалификациите в „Арена Армеец“ 19-годишният руснак с български паспорт отстъпи на румънеца, представящ Швеция Драгош Николае Мадараш с 4:6, 2:6 след 98 минути игра.

В първата част 19-годишният Нестеров допусна пробив в откриващия гейм, но го върна при 3:3. Веднага след това левичарят Мадараш отново направи брейк, който му бе достатъчен да спечели сета.

В следващия историята се повтори. Шведът проби за 1:0 при шестата си възможност. Българският национал направи рибрейк за 2:2, но моментално допусна нов пробив след неуверена игра на свой сервис. В шестия гейм Нестеров имаше две възможности за връщането му, но не успя и Мадараш поведе с 4:2. Тонусът на Пьотр спадна и той допусна нов пробив, след което съперникът сервираше за победата. Той поведе с 40:15 и приключи срещата със смаш.

Не преди 18 часа ще започне мачът с българско участие от основната схема. В него Александър Лазаров ще играе срещу Иржи Лехечка от Чехия.