Барселона увеличи аванса си на върха

Левандовски от Барса овладява топката пред погледа на Баде.

Барселона победи Севиля с 3:0 на "Камп Ноу" и дръпна с осем точки пред Реал (Мадрид) на върха в Ла Лига. Футболистите на Шави Ернандес играха с изключително настроение и доминираха изцяло срещу андалусийския си съперник, а единствената лоша новина бе контузията в глезена на Серхио Бускетс, който игра по-малко от десет минути.

Въпреки преимуществото си, Барса не успя да вкара гол през първото полувреме. След това обаче дойдоха цели три след почивката, като Жорди Алба даде тон за 1:0 в 58-ата минута.

В 70-ата Гави засече страхотен пас на Рафиня на далечната греда, а в 79-ата бразилецът се разписа за 3:0 след подаване на Жорди Алба.

Севиля отправи едва един удар към вратата на Тер Щеген, а поражението оставя отбора опасно близо до зоната на изпадащите. Андалусийците са на 16-а позиция с 21 точки, а първи под чертата е Кадис с 19.