Хавиел Ибанес с успех в София

Хавиер Ибанес започна с убедителна победа на "Странджа".
Снимка: БФБокс

Хавиер Ибанес спечели първия си мач в категория до 57 килограма на международния турнир по бокс купа "Странджа", който се провежда в София.

Кубинецът, който се състезава за България, победи с 5:0 съдийски гласа (29:28, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27) поляка Ярослав Иванов и се класира за четвъртфиналите на надпреварата.

Ибанес, който е бивш шампион от младежките олимпийски игри, имаше пълен контрол над мача и не спря да засипва с тежки удари Иванов.

На четвъртфиналите Хавиер Ибанес ще играе с шведа Небил Ибрахим, който отстрани с пълно съдийско единодушие румънеца Андрей Гавя.

В много зрелищна среща, изпълнена с размени и постоянни атаки, Кристиян Николов (80 кг) отстъпи на коравия американец Роби Гонзалес. Двамата се хвърлиха от първия гонг в страхотна битка, като си размениха по един рунд.

В третия играта бе равностойна, но в самия край реферът отсъди нокдаун срещу Николов, което оказа влияние върху изхода и донесе победа на Гонзалес с 4:0.