Нестеров достигна полуфинал в Румъния

Пьотр Нестеров

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на турнира по тенис на клей в Куртя де Арджеш (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 8 Нестеров загуби от представителя на домакините и водач в схемата Сезар Крецу с 6:4, 4:6, 7:6(5) след малко повече от три часа игра.

20-годишният българин пропиля сет и аванс от 4:2 гейма във втория, но в последствие реализира страхотен обрат в решаващата трета част, след като направи серия от пет поредни разигравания в тайбрека и от изоставане от 2:5  точки стигна до крайната победа.

С успеха той си осигури 4 точки и 753 долара, а за място на финала очаква победителя от мача между румънците Раду Папое и Кълин Щирбу.