Дея Спорт с 12-а победа за сезона в мъжкото волейболно първенство

Лидерът Дея Спорт победи като гост Добруджа 07 с 3:0 гейма (25:20, 25:16, 25:23) в среща от 13-ия кръг на мъжкото волейболно първенство на България и записа 12-и успех от началото на сезона. Тимът от Бургас доминираше през цялата среща и спечели заслужено.

Най-резултатен за успеха беше Лукас Мадалоз с 11 точки, 9 точки записа Стефан Чавдаров. За Добруджа 07 Маркус Уускари завърши с 18 точки, а 15 добави Николай Иванов.

Тимът на Дея Спорт е лидер в класирането със само една загуба до момента, а волейболистите от Добрич за 11-и с 3 победи и 10 загуби.

ЦСКА спечели лесно срещу Хебър (Пазарджик) с 3:0 (25:19, 25:14, 25:18) и остава на четвърто място в подреждането. Александър Попов използва възможността да пусне в игра и част от момчетата, които не взеха участие в предишните срещи, включително и за Купата на България. Това обаче не оказа никакво влияние върху случващото се на полето в зала "Васил Симов".

"Червените" бяха много убедителни на блокада, където записаха 13 точки, 5 от които дело на Тодор Костов. Християн Великов завърши с 13 точки, а Тодор Вълчев добави 12 за само два гейма.

Следващата седмица ЦСКА гостува на Черно море. Мачът във Варна е на 3 февруари от 18:00 часа.

В други срещи от кръга Берое 2016 надделя над Черно море с 3:0 (25:20, 25:22, 25:22), a Раковски-1964 загуби от Нефтохимик 2010 с 1:3 (8:25, 18:25, 25:19, 16:25).

Монтана Волей записа девети успех в мъжкия елит за сезон, след като спечели с 3:1 (25:13, 21:25, 25:14, 25:16) над Марек Юнион Ивкони. Състезателите на Даниел Пеев заемат пета позиция във временното класиране.

Самуил Вълчинов от Монтана стана най-резултатен в двубоя със 17 точки.

Левски се наложи над гостуващия Пирин (Разлог) с 3:2 (25:22, 25:21, 20:25, 21:25, 15:11), след като допусна изравнява при аванс от 2:0 гейма. Така "сините" запазиха второто си място във временното класиране с 10 победи и 3 загуби.

Сериозни здравословни проблеми съпътстваха тима за срещата с Пирин. Заради грип наставникът Николай Желязков пропусна последните две занимания преди двубоя. Вирус също беше причина титулярният център Светослав Гоцев да бъде в групата, но да не влезе в игра. От нея липсваха Симеон Николов, който заради фрактура на пръста е аут най-вероятно до края на следващия месец, Александър Къндев и Кристиан Титрийски. Двамата също са с травми. Затова и групата беше от само 12 състезатели.

Равностойната игра и размяната на по два гейма доведе двубой до тайбрек. В него Левски показа, че умее да се справя в подобни напрегнати ситуации. При добра серия от Венислав Антов на сервис "сините" поведоха в резултата и се пребориха за победата.

Именно 19-годишният диагонал отново беше най-резултатен с 22 точки. С година по-големият Владимир Гърков записа 20 точки и беше избран за МВП на мача.

По публикацията работи: Кръстина Иванова