Бетис отново в битката за Европа след победа над Селта

Тимът на Бетис надигра с 2:1 състава на Селта в среща от 31-ия кръг на испанското футболно първенство

Отборът на Реал Бетис прекъсна серията си от 4 загуби в испанския футболен елит.

Това стана факт след домакински успех с 2:1 над Селта в първия мач от XXXI кръг на „Ла Лига“.

Всички попадения на стадион „Бенито Виямарин“ паднаха през второто полувреме.

Защитникът Хуан Миранда откри резултата в 53-ата минута след пас на друг бранител – Ектор Беярин.

Появилият се по време на паузата Набил Фекир реализира след асистенция на Иско за 2:0 в 83-ата минута, а в 91-ата Йорген Ларсен оформи крайното 2:1.

След него Бетис измести Валенсия от 7-ото място във временното класиране, тъй като има 45 точки – с 1 повече от „прилепите“, които обаче са с мач по-малко.

Селта остана с 28 пункта, само на 3 от опасната зона, в която е Кадис, който също все още не е изиграл мача си от кръга.

По публикацията работи: Георги Димитров