Яник Синер се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън

Яник Синер

Лидерът в световната ранглиста Яник Синер се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство по тенис на Великобритания.

Той победи лесно с 6:1, 6:4, 6:2 Миомир Кецманович.

Под покрива на централния корт 22-годишният италианец не срещна трудности срещу сърбина и постигна пет пробива в двубоя, който завърши след час и 37 минути.

Най-равностоен беше вторият сет от мача, но Кецманович нямаше как да постигне първи успех срещу Синер в общо четири срещи между двамата.

Шампионът от Откритото първенство на Австралия през 2024 година направи 35 печеливши удара срещу 16 в полза на сръбския тенисист.

При жените поставената под номер 2 в схемата Коко Гоф победи с 6:4, 6:0 представителката на домакините Сонай Картал и се класира за четвъртия кръг.

Американката изпита трудности в първия сет срещу квалификантката, която се намира на 298-мо място в световната ранглиста.

Гоф проби Картал за 5:4, за да поведе в двубоя след собствен начален удар.

Във втората част шампионката от Откритото първенство на САЩ нямаше никакви проблеми и спечели с 6:0.

По публикацията работи: Петър Ненов