Карлос Алкарас продължава защитата на титлата си

Карлос Алкарас

Защитаващият титлата си Карлос Алкарас (Испания) се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Третият поставен Алкарас загуби сет, но преодоля американеца Томи Пол с 5:7, 6:4, 6:2, 6:2 за 3:11 часа.

В трети пореден мач испанецът беше подложена на сериозен тест от опонента му, но 21-годишният тенисист запази хладнокръвие, за да стигне до успеха при завръщането си на Централния корт.

"Той играе страхотен тенис на трева. Спечели турнира "Куинс Клъб" и прави страхотни неща на "Уимбълдън", побеждавайки много добри играчи. Разбира се, днес беше наистина труден мач за мен", каза Алкарас за Пол в интервюто си след двубоя.

"В началото на първия сет и на втория имах чувството, че играя на клей. Големи разигравания, 10 до 15 удара за всяка точка.

Така че трябваше да остана силен психически, когато загубих първия сет.

Беше ми малко трудно, но знаех, че това ще бъде дълъг мач. Наистина съм щастлив, че намирам решенията и печеля", добави той.

Томи Пол взе първия сет след пробив в 12-ия гейм и поведе с 2:0 във втория. След това обаче Алкарас доминираше изцяло.

Испанецът взе два пъти подаването му у след 6:4 изравни, а в следващите две части загуби само четири гейма и без проблеми стигна до крайния успех.

Сега трикратният шампион от Големия Шлем Алкарас ще играе на полуфиналите срещу номер 5 в схемата Даниил Медведев.

Преди година испанецът елиминира Медведев на същата фаза.

По публикацията работи: Петър Ненов