Българките са четвъртфиналистки на плажен хандбал

Българският национален отбор за жени се класира за четвъртфиналите на европейските квалификации по плажен хандбал във Варна.

В последния си мач от група "А" на турнира момичетата на старши треньорa Виктория Жосан победиха с 2:1 части (22:16, 18:19, 5:4) Турция. Националките взеха първата част, загубиха втората след "златен гол" на Турция, но при наказателните удари пропуснаха два пъти, докато туркините – три пъти, и спечелиха победата.

В останалите срещи от групата Хърватия победи Швейцария с 2:0 части (14:8, 17:16), а Украйна се наложи над Полша също с 2:0 части (21:18, 25:20).

В крайното класиране Украйна и Полша са с по 8 точки, България и Хърватия – с по 6 точки, Турция има 2 точки, а Швейцария е без спечелен мач.

Съперникът на българките ще стане ясен след изиграването на последните три мача в група "В".

По публикацията работи: Антони Йорданов