Испания с убедителен успех над Сърбия

Испания разгроми с 3:0 Сърбия

Тимът на Испания спечели с 3:0 у дома срещу Сърбия и си осигури класиране за четвъртфиналите във футболния турнир Лига на нациите.

Европейските шампиони имаха тотално превъзходство и трите гола са най-малкото, с което сърбите си тръгнаха от стадиона в Кордоба.

Аймерик Лапорт откри резултата в 5-а минута, а през втората част Алваро Мората и Алехандро Баена направиха победата класическа.

В началото на втората част Мората изпусна дузпа, а на два пъти и гредите спасиха вратата на Сърбия.

Страхил Павлович бе изгонен в 76-а минута и сърбите доиграва мача в намален състав.

Испанците имат 10 точки на първото място в група 4 на Лига А и не могат да бъдат изместени от първите две места.

Втори е съставът на Дания, който завърши 2:2 при гостуването на Швейцария.

Швейцарците на два пъти повеждаха в резултата с голове на Ремо Фройлер и Зеки Адмуни от дузпа, но Дания стигна до равенството с попадения на Густав Исаксен и Кристиан Ериксен.

За Швейцария това е първа точка в групата и тимът остава на последното място. Дания е на втора позиция със 7 точки, а сърбите са трети с 4 точки.

Португалия загуби първи точки в група 1 на Лига А при нулево равенство като гост на Шотландия.

Мегазвездата на португалците Кристиано Роналдо нямаше ден в своя мач номер 200 за националния отбор и пропусна няколко добри ситуации да отбележи гол.

Португалците остават начело в групата с 10 точки, с три повече от тима на Хърватия, който направи зрелищно равенство 3:3 при гостуването на Полша.

Пьотр Зелински даде преднина на поляците, но Хърватия направи обрат с голове на Борна Соса, Петър Сучич и Мартин Батурина.

Халф-бекът на Рома Никола Залевски намали на 2:3 малко преди почивката, а Себастиан Шимански донесе точката за Полша в 68-а минута след асистенция на влезлия като резерва в този мач Роберт Левандовски.

Хърватия доигра мача с 10 души след директен червен картон на вратаря Ливакович.

По публикацията работи: Петър Ненов