Eмисия новини
от 12.00 часа

Tingulli elektronik është gjithnjë e më i përhapur në këngët e reja të Stenli

Stanisllav Sllanev-Stenli fitoi popullaritet në vitet 1980, veçanërisht si frontmeni i grupit Tangra . Me kalimin e kohës, Stenli forcoi statusin e tij të yllit si një artist solo me një stil origjinal muzikor. Çdo këngë e tij e re bëhet një..

28.01.23 14:15 |

Stenli, Ljubo Kirov dhe Hristo Mutafçiev "ende vrapojnë me kohën"

Këngëtarët e njohur të estradës, Stenli dhe Ljubo Kirov , së bashku me aktorin Hristo Mutafçiev, prezantuan në fund të tetorit këngën e tyre “Aty ku nuk ka kohë”. Autori i muzikës është Stenli (Stanisllav Sllanev), teksti është i Ljubo Kirovit,..

07.12.21 08:45 |

Në “Trupat e huaj” këngëtari Stenli ka tërhequr muzikantë nga Mançesteri dhe Dublini

Pas një pauze prej 17 vitesh në tregun muzikor bullgar u përhap albumi i ri i Stanisllav Sllanevit - Stenli – “Trupa të huaj”. Ai ka qenë vokal i grupeve “Tangra” dhe “Sprint”. Ka dhe disa albume të veta – “Lotët е endacakut” (1990), “Rruga drejt..

05.01.20 11:30 |

Me muzikën e këngëtarit Stanisllav Sllanev – Stenli

Karriera krijuese e Stenlit filloi në grupet “Takt” dhe “Paralel 42”. Stenli ka mbaruar në degën e muzikës zbavitëse të Akademisë Muzikore në kryeqytet. Ka qenë gjithashtu solist i grupit “Tangra” dhe i grupit “Sprint”, kurse në vitin 1990 filloi karrierë..

04.02.13 13:44 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна