Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Stenli, Ljubo Kirov dhe Hristo Mutafçiev "ende vrapojnë me kohën"

Foto: YouTube

Këngëtarët e njohur të estradës, Stenli dhe Ljubo Kirov , së bashku me aktorin Hristo Mutafçiev, prezantuan në fund të tetorit këngën e tyre “Aty ku nuk ka kohë”. Autori i muzikës është Stenli (Stanisllav Sllanev), teksti është i Ljubo Kirovit, aranzhimi është i Svetlin Këslevit.

Kënga është frymëzuar nga një dokumentar i regjisorit të ri Illko Ganev, kushtuar tre aktorëve. Ata i kanë dhënë fund karrierës së tyre aktive skenike, por po vazhdojnë të jetojnë dhe të marrin frymë përmes teatrit. Filmi tregon "të qeshurat në fytyrat e tyre dhe në të njëjtën kohë trishtimin në sy".

Videoja është xhiruar në tre vende të mrekullueshme në Bullgari - Teatri Antik në Plovdiv, Rezervati arkitekturor "Mëhalla e Peshkatarëve" (Tutrakan)

dhe gjiri përrallor në plazhin "Bollata", që ndodhet afër Kepit Kaliakra

“Ende vrapojmë me kohën dhe jemi të rinj. Nuk ka më frikë...” – këndojnë Stenli, Ljubo Kirov dhe Hristo Mutafçiev.


Përgatiti në shqip: Vesella Mançeva

Më shumë nga rubrika

Le të fluturojmë me G.R.A.S.

Grupi G.R.A.S. është themeluar në fund të vitit 2004 nga ish-anëtarët e formacionit të njohur muzikor Fandango. Emri është shkurtim i emrave të anëtarëve: Georgi Rusev - bas, vokal, Rosen Senovski - kitara, tastierë (i cili ishte në grup deri në..

botuar më 22-01-19 11.29.PD

Sofja është sfondi i videoklipit të këngës "Jetë në riparim"

Petko Sllavov është kompozitor, basist, kitarist. Në fillim të vitit 2014 në tregun muzikor bullgar doli albumi i tij i parë solo - "Shënimet e të dashuruarit të fundit", i cili përfshin 10 këngë dhe mund të dëgjohet në Spotify, ITunes, si dhe në..

botuar më 22-01-17 10.10.PD
Elena Nikollaj

Në Gjenovë u inaugurua një pllakë përkujtimore e këngëtares së madhe të operës Elena Nikollaj

Në qytetin italian të Gjenovas u zbulua një pllaka përkujtimore e këngëtares së njohur bullgare të operës - mezzo-sopranos Elena Nikollaj. Nisma është e Konsullatës sonë të Përgjithshme në Milano. Pllaka e Elena Nikollaj, e lindur si Stojanka..

botuar më 22-01-14 4.18.MD
Подкасти от БНР