Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

“Lludogorec” mposhti “Nordsjælland” dhe vazhdon në “Ligën e Konferencave”

Foto: BGNES

“Lludogorec” arritën sukses të madh pasi mposhtën me 1:0 në Razgrad (Bullgari Verilindore) skuadrën daneze “Nordsjælland” në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në “Ligën e Konferencave”. Kampioni bullgar i futbollit do të vazhdojë pjesëmarrjen në turne në pranverë. “Shqiponjat” kishin nevojë për një fitore dhe arritën në 3 pikët me një gol të vonuar.

Në fazën e 16-të në eliminimet direkte nga turneu, “Lludogorec” do të përballet me një skuadër nga “Liga Evropa”.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Elita e gjimnastikës ritmike botërore mblidhet në Kupën e Botës në Sofje

Sofja po bëhet sërish kryeqyteti i gjimnastikës ritmike botërore, në të cilën elita e këtij sporti do të pikturojë tablonë e madhe të parandjenjave, emocioneve dhe dëshirave vetëm pak muaj para Lojërave Olimpike në Paris. Nga data 12 deri më 14 prill..

botuar më 24-04-11 1.38.MD
Nurgyll Salimova

Humbja e dytë për Nurgyll Salimova në Turneun e Pretenduesve

Nurgyll Salimova humbi nga Aleksandra Gorjaçkina në Turneun e Pretenduesve për titullin botëror të shahut në Toronto. Shahistja bullgare të premten më 12 prill do të luajë me figurat e zeza kundër shahistes Katerina Lagno nga Rusia. Pas..

botuar më 24-04-11 10.01.PD

Legjendat e sportit bullgar janë duke bërë një vizitë në Parlamentin Evropian

Fituesi i Topit të Artë në vitin 1994 Hristo Stoiçkov , atletja jonë më e suksesshme e të gjitha kohërave Maria Grozdeva (qitje), kampionia jonë e vetme olimpike e notit Tanja Bogomillova-Dangallakova, legjenda e gjimnastikës sportive Jordan Jovçev..

botuar më 24-04-10 5.04.MD