Eмисия новини
от 21.00 часа

"Oh, fată" de DJ Tisho și "Vocile Tradiției" este numărul 1 într-un top internațional de muzică dance, house și electronică

O melodie bulgară ocupă locul întâi într-un top internațional de muzică dance, house și electronică. Populara platformă franceză Promo Club a acordat primul loc pentru luna ianuarie 2023 remixului de club al piesei "Oh, fată", interpretat de formația..

03.02.23 10:11 |

Ansambli bullgar fitoi medaljen e artë edhe në kombinim me topa dhe shirita

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike fitoi dy medalje ari në kampionatin botëror të gjimnastikës ritmike në Sofje. Zhenina Trashlieva, Rejçëll Stojanov, Sofia Ivanova, Margarita Vasileva, Kamelija Petrova dhe Radina Tomova, të cilat..

19.09.22 10:59 |
Borjana Kalejn

Katër medalje gjithsej fitoi Borjana Kalejn në Kupën e Botës

Borjana Kalejn fitoi gjithsej katër medalje në Kupën e Botës të Gjimnastikës Ritmike në Baku. Në finalen e topit dhe fjongos, ditën e diele, gjimnastja bullgare fitoi medaljen e artë, ndërsa në rrathë përfundoi e dyta - vend që zuri edhe në..

25.04.22 12:13 |

Gjimnastet bullgare fituan medaljen e artë në Minsk

Ansambli i Bullgarisë fitoi medaljen e artë në finalet me topa në Kupën e Sfidës Botërore të Gjimnastikës Ritmike në Minsk të Bjellorusisë. Bullgarët e kryen kombinimin e tyre në mënyrë të përsosur dhe morën rezultatin rekord prej 47.800 pikësh (39.200..

05.07.21 10:01 |

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike me titull evropian në ushtrimin me topa

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike fitoi medaljen e artë në ushtrimin me topa në Kampionatin Evropian të Gjimnastikës Ritmike në qytetin Varnë (09-13 qershor), ndërsa në rrethe dhe shkopinj mbeti i dytë pas Izraelit. Kështu gjimnastet..

14.06.21 09:56 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна