Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Gjimnastet bullgare fituan medaljen e artë në Minsk

Foto: Anna Nedkova

Ansambli i Bullgarisë fitoi medaljen e artë në finalet me topa në Kupën e Sfidës Botërore të Gjimnastikës Ritmike në Minsk të Bjellorusisë. Bullgarët e kryen kombinimin e tyre në mënyrë të përsosur dhe morën rezultatin rekord prej 47.800 pikësh (39.200 për vështirësi dhe 8.600 për realizim). Renditja ndiqet nga Izraeli me 47.000 pikë, Bjellorusia me 46.500 pikë dhe Uzbekistani me 46.550 pikë.


Më shumë nga rubrika

Hristo Portoçanov

U shfaq një kandidat i tretë për udhëheqës të futbollit bullgar

Hristo Portoçanov është kandidati i tretë zyrtar për president të Bashkimit Bullgar të Futbollit. Ai e shpalli kandidaturën e vet në një konferencë shtypi në Burgas. Portoçanov do të konkurrojë me kryetarin aktual Borisllav Mihajllov dhe me Dimitër..

botuar më 21-09-23 1.43.MD

Po hapet Java Evropiane e Sportit - #BeActive

Midis 23 dhe 30 shtatorit, të gjithë që dëshirojnë do të kenë mundësinë të bëhen pjesë e festës më të madhe sportive në Evropë për amatorët - Java Evropiane e Sportit #BeActive. Organizatori i saj në Bullgari për vitin e shtatë është Ministria e..

botuar më 21-09-23 6.05.PD

"Një rrotë më shumë" - një udhëtim me biçikletë në Sofje

Udhëtimi me biçikletë "Një rrotë më shumë" filloi në Sofje, transmetoi agjencia BGNES. Ai është pjesë e ngjarjeve të Javës Evropiane të Lëvizshmërisë. Ngjarja mbështetet nga Ambasada Daneze. Udhëtimi me biçikletë kalon nga sheshi qendror "Knjaz..

botuar më 21-09-22 12.25.MD