Умереното пиене на кафе е полезно, но преминаването от любимата ароматна кафява напитка към чай – поне временно, носи редица облекчения за организма, твърди латвийският портал Delfi.lv. И ги резюмира:
Една от причините, поради които усмивката ни губи белотата си, е поредната чаша кафе. Чаят също може да направи зъбите ни по-тъмни, но не толкова, колкото кафето. Особено ако предпочитате зелен чай.
Еспресото или френското пресовано кафе съдържа съединения, които могат да повишат нивата на лошия LDL холестерол, който е вреден за сърцето и кръвоносните съдове. Ако не искате проучвате кое кафе е здравословно и кое не, за по-сигурно преминете на чай.
Честото пиене на кафе може да доведе до киселини, тъй като кофеинът атакува мускула между стомаха и хранопровода, позволявайки на стомашния сок да проникне в отвореното пространство. Черният чай също съдържа кофеин, но той не предизвиква този ефект и по-рядко причинява киселини.
В някои сортове чай съдържание на кофеин е няколко пъти повече от кафето, но не е толкова вреден за съня ви.
Ако пиете много кафе (повече от четири чаши на ден), вероятно нервната ви система е прекалено стимулирана. Това може да се прояви като повишено ниво на тревожност, раздразнителност и нервност. Опитайте да преминете на чай и ще почувствате разликата.
Имате спазми или синдром на схванатите крака? Възможно е да става въпрос за недостиг на магнезий - кафето пречи на организма ви да го усвоява.
Редовното пиене на чай значително намалява риска от развитие на рак на черния дроб и колоректален рак, както и на рак на стомаха, панкреаса и гърдата. Всичко се дължи на антиоксиданта ECGC, съдържащ се в чаените листа: той помага в борбата със свободните радикали, които допринасят за развитието на раковите клетки.
Знае се, че кафето действа диуретично. Препоръчва се да изпивате чаша вода след всяка чаша кафе, за да поддържате здравословен баланс на течностите в организма. Чаят няма същия ефект и дори помага за задържане на влагата в организма, което означава, че ще се чувствате и ще изглеждате чудесно.
Нина-Никол Хамилтън и Зий Ребело за поредна година организират Националните правосъдни награди и Благотворителния бал на юристите: "Делото на годината е изцяло про боно. За пръв път имаме сделка на годината, която е сред най-големите в Европа, милиард и половина. За пръв път имахме и категория за ЧСИ. Благодаря от сърце на художниците, които..
Поли Кинова е дизайнер, носител на приза Златна игла, с дългогодишно отношение към Благотворителния бал на юристите: "Преди повече от 20 г. започнах да експериментирам с материи. Осъзнах, че модата изразява емоции и това е начинът да комуникирам със света. Работата на дизайнера е креативна, но има неизвестност и несигурност, които са част от..
Кои са наградените в 12-те Национални награди за правосъдие „Темида – цената на истината“? Каква е мисията на благотворителния бал на юристите тази година. Говорим за предизвикателствата пред юридическата гилдия в България. В първия час на Радиокафе разговаряме с адв. Христиан Митев – носител на приза "Адвокат в медиите": "Тази година имаше..
Юбилейна изложба на ректора на Националната художествена академия проф. Георги Янков със заглание „Нео Ренесанс“ може да бъде видяна в столичната галерия „Райко Алексиев“. Инсталации, плакати и нови произведения от художника са включени в експозицията. Повече за нея и за изкуството ще чуем от самия Георги Янков: "В изкуството времето е..
Пренасяме се в света на Захарий Зограф - един от прочутите майстори иконописци от периода на Българското Възраждане. Личност, която полага основите на светското изобразително изкуство у нас. Прави го с безспорния си талант, проникновение, със смайващи изкусност и изразителност на образите. Неговият характер и житейски събития обаче продължават да..
Стара София в спомени от Златния фонд на БНР, записани от актьори. Както и записки на софиянци. Началото е с дошлата в столицата от Пазарджик г-жа Рада Киркович, след нея слушаме спомени на Христо Златарев. Разбира се, не пропускаме и тези на Михаил Тенев, Тодор Влайков, Иван Вазов и Елисавета Багряна. Какво е мислел Дондуков за джамиите и какво е..
Световният бас и дипломиран академичен художник се заглежда в Анна-Мария още когато е ученичка в балетното училище и танцува малки роли в операта. Но изчаква осем години да порасне, за да я покани на среща. Така започва любовната история между Никола Гюзелев и съпругата му. Не им достига по-малко от месец, за да отпразнуват 30-ата годишнина..