„2157 дни“ е наречена фотокнигата на Мартин Илиев, който бе гост и я представи в предаването „Радиокафе“.
„Това са фотографии и текстове, които съм създавал през последните 6 години от живота си“ разкрива той, допълвайки, че всичко започва през 2016 година, когато баща му е диагностициран с рак, а последните фотографии са направени миналата година, “с които се надявам да затворя този турбулентен период, през който се случиха много неща“, сподели той.
„Аз съм режисьор, но където и да ходя, фотографията винаги ме е съпътствала. Почти навсякъде където ходя, нося фотоапарат със себе си, обичам да снимам. Тогава докато чаках, ми направи впечатление една красива гледка от болничния прозорец и направих тази снимка“, разказва още Мартин Илиев.
По думите му доста от снимките са правени без никаква идея за проект.
„В началото на миналата година започнах да размишлявам върху нещата, които се случиха“, твърди той. По стечение на обстоятелствата, през годините не успява да направи филм по текстовете и фотографиите.
„Някак си, гледах на тази книга като на филм, който не направих. Подходих режисьорски и така започна да се оформя една история“, твърди авторът и допълва, че за малко повече от година е завършен проектът, който хората могат да видят.
„Имах нужда чисто емоционално да затворя този цикъл, той да бъде материализиран с нещо красиво и да остане там. Нещата са емоционални, но и универсални“, поясни той.
▲ Една от снимките в книгата на Мартин Илиев
„Надеждата е в дъщеря ми, която доста присъства в книгата. Нейната поява преди 3 години беше също важен за мен момент“, категоричен е Мартин Илиев. Твърди, че е документирал всеки един момент от нейното порастване и животът им заедно.
Той уточни още, че селекцията на фотографиите е направил с помощта на своя приятел Димитри Стефанов, който е и редактор на книгата.
На 27 април от 18:30 ч. ще се състои среща разговор с автора на фотокнигата „2157 дни“ и редактора Димитри Стефанов.
Чуйте още интересни подробности от разговора в звуковия файл.
Тази седмица в студиото на "Форум" водещият Лъчезар Христов разговаря с икономиста Георги Вулджев и журналиста Едуард Папазян. Темите в предаването днес са: Провал на шестия опит за избор на председател на Народното събрание - Усещам, че ДБ ще "гласува с отвращение" при следващото гласуване за председател на НС, коментира Едуард..
Трима от пет са музикантите от група Free 4 ALL , които бяха гости на екипа на предаването “Добър вечер, София“ - Тодор Бакърджиев-тромпет, Светослав Миланов – ел.пиано, Георги Попов - перкусии. В групата започнали трима, но разширяващите се музикални търсения на тримата, довели до необходимостта да търсят и нови членове. Днес са петима и не..
Чувството за принадлежност към дадена компания, новите взаимоотношения между работодател и служители, както и най-ценните фактори, с които работодателите задържат своите служители в компаниите си, са само част от темите на еднодневен форум в София. Темата за ангажираността винаги е номер едно в различни конференции. Този път решихме да се фокусираме..
За 12-а поредна година кампанията „Килограм доброта“ на Българска хранителна банка ще подкрепи хора в нужда от цялата страна. Инициативата ще се проведе тази събота и неделя в София. Събраните дълготрайни хранителни продукти ще бъдат използвани за подпомагане на над 60 000 възрастни хора и деца. “В предстоящия уикенд разчитаме на добро време навън,..
Конференция на тема "Виненият образ на България идентичност и послания" и следващо я винено изложение "DiVino" ще се проведат в един ден. Повече за тях пред БНР-Радио София разказа Емил Коралов от Българската асоциация на винените професионалисти (БАВП), организатор на конференцията. "Това е форум за българското вино, в който участват..
Документалният филм "Алцек и българите в средновековна Италия" с режисьор Росица Лазарова-Сбаралия ще бъде показан в Общинския културен дом "Красно село" на 28 ноември с вход свободен. Преди това доц. д-р Тодор Чобанов ще изнесе лекция "Прабългарите в Централна и Западна Европа V-VII век по данни на археологията и палеогенетиката" ...
Диабет тип 2 е основен и независим рисков фактор за сърдечно-съдови и бъбречни заболявания. Според Международната диабетна федерация, половината от възрастните с диабет (240 млн. души в света) не знаят за заболяването си. Годишно диабетът причинява смъртта на около 6.7 млн. души, а над 537 млн. души живеят с тази диагноза. До 2045 г. се очаква 9%..