Първата в България селекция на известните личности, които отделят от своето лично време, талант или финансов ресурс, за да подкрепят благотворителни инициативи, вече е факт.
Проектът на фондация BCause, в партньорство със списание Forbes, цели да поддържа дебатите върху благотворителността, да популяризира добрия пример, да среща дарители, застъпници и каузи.
„Винаги търсим повод да говорим за благотворителността. Повечето хора имат опит, мнение и критика по този въпрос. По цел свят популярните личности имат ценния ресурс, с който могат да привлекат нови поддръжници за различни каузи, да превръщат известността си в пари, информираност и т.н.“, каза пред БНР-Радио София Елица Баракова, директор на фондация Bcause.
Тя обясни, че за кампанията се проследили 264 медийни публикации, съставили са дълъг списък от около 200 имена на хола, които са подкрепили благотворителност от обличането на специална тениска до създаването на организация, устойчива в годините, включително и редовно даряване.
Първите десет имена на известни хора с принос в благотворителността (подредени по азбучен ред) са: Алек Алексиев, Владимир Ампов-Графа, Владимир Карамазов, Григор Димитров, Димитър Бербатов, Йоанна Темелкова, Лазар Радков, Нана Гладуиш, Ники Кънчев, Силвия Лулчева.
Чуйте разговора на Гергана Пейкова, за да разберете кой с какво е впечатлил журито, за да бъде в списъка.
Носителят на специалната награда “Сирак Скитник” журналистът Светослав Иванов гостува в “Радиокафе”. Той разказа за журналистиката, която прави, за света, в който живеем и начина, по който се променя, както и за книгата си “Там, където загинаха дърветата” - 10 пътеписа от най-горещите точки на света, която сега има ново издание. Според него,..
Над 150 напълно непознати досега писма на Любомир Пипков, писани до родителите му Панайот и Надя Пипкови, по време на неговото следване в Париж, са събрани в новата книга на проф. Юлиан Куюмджиев "Любомир Пипков - писма от Париж". Писмата са от периода 10 октомври 1926 г. до 27 август 1932 г. и дават ценна информация, която осветлява и..
Най-високата средна работна заплата в страната е в София-град - 3388 лева, а най-ниската е в Смолян - 1617 лева. Това сочат данните на Националния статистически институт за декември 2024 година. За едно тримесечие средното възнаграждение в столицата се е увеличило с 260 лева. Заради заплатите в София-град в целия Югозападен район на..
Чисто новата си песен представи в ефира на Радио София младата и талантлива дама Изабел. Парчето се казва “Tatoo”. За създаването на парчето Изабел работи заедно с момчетата от Stereofox. “Парчето се “роди” през декември месец от една доста неочаквана сесия - неочаквана, не защото не е трябвало да се случи, а защото за първи път работя с тези хора...
Всяко електроразпределително дружество инвестира както в присъединяване на нови потребители, така и в обновяване на съществуващата мрежа. Съществуващата мрежа на територията на столицата е в сравнително добро състояние. През изминалата 2024 г. в района на “Студентски град” беше изградена кабелна връзка между два трафопоста, с което подобрихме..
Столичната община продължава да подобрява резултатите си в управлението на отпадъците. Над 2000 тона отпадъци от текстил са събрани и предадени разделно в София през 2024 година, съобщават от пресцентъра на Столичната община. Освен текстила, през 2024 година са събрани разделно и рекордно количество опасни отпадъци (близо 19 тона), както и хранителни..