"Някак си неусетно минаха 13 години. Когато човек има зад гърба си толкова албуми вече, имаме издадени около 86-90 песни, а още много чакат своята реализация, но не мога да кажа, че минаха бавно, годините минаха бързо. Като излязохме първия път на сцената си казахме: ако ни освиркат - нищо. Дръжте се на положение. Музиката, която правим е толкова различна от всичко, което човек може да чуе по радиата, че наистина трябва да ни търси и да ни намери, за да разбере какво искаме да предложим на публиката. Като текстове, като мелодия, като искреност най-малкото", сподели той.
Янкулов посочи, че нещото, което се е променило през тези 13 години е, че отначало не са знаели дали ще се слушат песните им, но сега са убедени, че това е музиката на бъдещето. Освен това каза, че човек не може да живее повърхностно, а да осмисли някои аспекти на живота.
"Все повече хора имат нужда от това. Това е някакво бягство от тази реалност, която не бих казал, че е реалност, защото това е някаква виртуална реалност, в която живеем. Човек не може непрекъснато да живее като партизанин, да прибягва и да приляга. Животът не е това, животът е друг тип пътуване", отбеляза той.
На сцената ще всеки един от изпълнителите ще си избере по 7 парчета, като ще има и гост-музиканти.
"Понеже ние сме четящо поколение, ние създаваме образи. Словото създава образи и аз поне когато пиша песни виждам като на кино това, което искам да разкажа и съответно да предизвика в мен някакви емоции, които пък описвам. Звучи много просто, но всъщност изисква известен вид концентрация, известен вид вглъбяване, известен вид осмисляне на външната среда, или на моето усещане за нея", сподели музикантът.
По темата се включи и Пламен Сивов. По думите му всеки от групата има своите навици за създаване на музика, защото в почти всички песни са техни. Той разкри, че се вдъхновява от нещата, които го заобикалят и не е човек, който бяга в творчеството и търси въображаеми светове:
"Повечето от текстовете ми са ориентирани към традиционни теми, към живота, смъртта, любовта, детството. Така, че няма нещо принципно различно като тематика, но новостта и може би уникалността на това, което правим е това, че съчетаваме добра поезия с една сърдечна, акустично поднесена и изпълнена музика. Това е нашата формула."
Той отбеляза, че в днешно време музиката е по-лесно запомняща се и елементарна, но такива произведения не остават повече от дните, в които биват въртяни по радиата. Освен това каза, че за правиш по-сложни песни е нужно да притежаваш жизнен опит и обща култура, за да може да звучиш убедително.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Новата седмица ще протече с нови събеседници коментатори. До 21 февруари горещи новини и теми ще коментират социологът Елена Дариева и историкът Светослав Живков. Днес водещият на предаването Константин Лавсов насочи разговора така, че той обхвана следните теми: Социалното неравенство. Разделението сред обществото се видя и в бойкота на..
Какви са прогнозите за демографското развитие на столицата и какви са тенденциите за няколко десетилетия напред, според Актуализиран анализ на демографското развитие и прогноза , разработена в три варианта за населението на Столичната община по градоустройствени единици (ГЕ) за 2030-2040-2050 г.? Анализът е реализиран от общинското..
Близо с 10% поскъпват някои куриерски услуги от 1 март. Две от най-големите компании въвеждат и нови правила при таксуването на най-леките пратки. От 1 март се въвежда 10% увеличение на цените за доставка на вътрешни и международни палетизирани пратки, което се налага по транспортно-логистични причини. Това потвърждава за БНТ една от водещите куриерски..
Средната брутна заплата на жените в България е с около 20% по-ниска от тази на мъжете , показва изследване, направено за периода 2008-2022 г. от института "Зангадор" и представено на конференцията "Заплащане и равнопоставеност в България", организирана от Българска платформа към Европейско женско лоби (ЕЖЛ). Разликите във възнагражденията..
Образователната платформа prepodavame.bg адаптира два международни наръчника, създадени по инициатива на Office for Climate education (Офис за климатично образование) - международна организация под егидата на ЮНЕСКО със седалище във Франция, чиито цели са да подкрепя образованието, свързано с климата чрез създаване на образователни ресурси и..
Banff Centre Mountain Film Festival в България - един от най-големите и най-престижни планинарски кино фестивали в света пристига за традиционна си първа спирка в страната ни - София. След провеждането му в градчето Банф, Канада през ноември 2024, най-добрите и отличени филми тръгват на световна обиколка, като посещават над 40 държави по целия..
Летище София работи нормално при зимни условия. Пистата за излитане и кацане, рульожките за маневриране и перонът са почистени. Извършват се процедури против обледеняване на самолетите, уточняват от летището. Препоръката към пътниците е да идват два часа преди полета си на съответния терминал на летището. През следващото денонощие в по-голямата..