Татяна Павлова е от екипа на новия театър "Артвент" в София, който ще стартира от този сезон. Той ще отвори врати в едно пространство, като цяло добре познато на софиянци, това е "Аула Максима" в сградата на университета по архитектура, строителство и геодезия (УАСГ).
"Много съм щастлива, че можем да си партнираме с нашите любезни домакини, че това ще бъде новият дом за театър в София и причината е, че няма достатъчно място за култура в София. Сцената на театър "Артвент" ще приюти едни от най-харесваните постановки в театралния афиш и с чисто сърце мога да кажа – едни от най-харесваните и добри актьори", сподели Татяна Павлова в предаването "Радиокафе".
"Театралното изкуство е ценено и търсено у нас. Театрите са посещавани и от все повече хора, все повече млади хора реагират на рекламите които виждат в социалните мрежи и оттам си купуват билети. Наблюдаваме ръст с около 25-30% на хората на възраст между 20 и 30 години и това е много радостно, защото във времето в което всички ние сме на скоростта на скролването в социалните мрежи, е чудесно, че има такова съдържание, което задържа вниманието за повече от 3 секунди и провокира интереса към театъра", отбеляза Павлова. "Самото ходене на театър е едно преживяване – да се подготвиш, да отидеш, след това да си тръгнеш и с голяма надежда да си кажеш – беше страхотно! Има си култура за ходене на театър", разкри още тя.
Как се променя тази култура, имайки предвид локацията на театър "Артвент"?
"Ние я адаптираме така, че да предостави максимално театрална атмосфера и усещане на публиката. Съвсем скоро, на 17 септември, когато е първото представление там – "Заклеваш ли се в децата?" с Весела Бабинова и Владимир Зомбори, хората които посетят представлението ще попаднат в истински театрален салон, залата е много голяма, приятна, като усещане носи годините и спомените на много други събития по-скоро свързани с академичната общност и мисля, че добре ще и прилягат културните събития и театралните постановки, които ще бъдат поставени там" изтъкна Татяна Павлова.
Каква е идеята, концепцията и какво по-различно може да очаква публиката?
"Искаме да предложим едно цялостно преживяване – хората да идват на театър не само да гледат представлението, но да го отбележат в своя календар като събитие, да гледат представлението в хубава обстановка. И преди там където сме провеждали нашите постановки, сме правили срещи с актьорите имало е дискусия, надяваме се тази добавена стойност и естествено качеството на самите представления, да стимулира още хора, освен онези, които редовно ходят на театър, да се запознаят с него, да го харесат и да продължат, заявиха още от "Артвент".
Тематиката на представленията е различна по скалата на забавленията и сериозността. Имаме различни предложения, които смятаме, че ще допаднат на хората", увери още Татяна Павлова.
Елегантна неформалност
В екипа няма да има основна трупа, защото механизмът ще бъде малко по-обърнат, вече имаме представления, които подготвяме, подготвят се и нови. Първата премиера ще бъде през ноември, до края на сезона ще има поне още две, в готовите продукции ние работим с много и различни актьори", каза още Павлова. Още от имената на екипа, който стои зад театър "Артвент" и за мястото на държавата и институциите в подобни проекти, чуйте от разговора в звуковия файл.
Страната ни е на шесто място е света по прекарано време в Тик Ток. С какво тази сравнително млада социална мрежа ангажира толкова голяма част от време ни, как работи нейния алгоритъм, какъв отпечатък постига върху обществото ни и как ще изглеждат бъдещите социални мрежи разказва в “Ритъмът на столицата” Етиен Янев, експерт по дигитален маркетинг с над 12..
Инициатива „Граждански бюджет за ученици“ на фондация „Малките стъпки“ има за цел учениците да получат възможност да управляват бюджет, който да подкрепя техните идеи, като така се приобщават към демократичните процеси още от ранна възраст. Идеята идва през международна мрежа, която се ръководи от организацията People Power, която разработва тази..
Рекордно кратко и рекордно дълго заседание на Столичния общински съвет, блокиране на работата на общинските съветници, заради избирането на ръководство 3 месеца и почти непрестанни спорове - това съпътства работата на местния парламент през тази година. Настоящият мандат започна трудно, а сякаш не идеологическите възгледи, а личните неразбирателства..
Оценките на българите за изминалата година в личен план вече трайно и рязко се отличават от тези за ситуацията в страната и света. 22% от анкетираните заявяват, че годината е била по-добра за тях и семействата им, срещу 24% - по-лоша. Мнозинството, 54% не намират промяна с предишната. Въпреки всички превратности на изминалите 12 месеца тези оценки са с..
Контактният център на Столичната община за подаване на неспешни сигнали в градската среда на София, писма, предложения, запитвания, жалби и заявления за достъп до обществена информация и в празничните дни не спира да получава информация от граждани за забелязани нередности. Днешните сигнали са подадени от различни квартали на София и са..
Коледен концерт за децата, които се лекуват в ИСУЛ и медиците, които са на работа по време на празниците, подготвиха деца от училища в София и страната. Инициативата започва преди 4 години, от 4 б клас на Националното музикално училище "Любомир Пипков“, а тази година се включват цели 4 училища. Зорница Стойкова е майка на едно от децата от..
Двадесет и второто издание на „Българската Коледа“ под патронажа на Президента на Република България продължава. Над 2 890 000 лева достигна набраната сума след края на благотворителния спектакъл, който се състоя в Народния театър „Иван Вазов“. Тази година кампанията е в подкрепа на децата с тежки хронични заболявания и състояния. От началото на..