Вероятността да стане инцидент с откраднат боеприпас е огромна. Това твърди инж. Иван Табов, изпълнителен директор на фирмата, подписала договор за унищожаването на боеприпасите, събрани след експлозията през юни 2012, край пътен възел "Петолъчката". В момента в базата край "Петолъчката" не се извършват контролирани взривявания на деформирани боеприпаси, тъй като местното население настояваше за тяхното спиране. Същевременно обаче на територията на базата има около 19 000 деформирани боеприпаси, които освен на атмосферните условия, са изложени и на риска от кражби. "Базата е обект на непрекъснати набези от страна на местното циганско население, което краде събрания скрап и взривни военни остатъци", се казва в писмото на Иван Табов, изпратено до няколко министерства, както и до кмета на община Стралджа Митко Андонов. Той припомня, че пунктовете в Стралджа изкупуват военен скрап, включително и боеприпаси, съдържащи изключително мощни взривни вещества ХЕКСОГЕН И ТЕТРИЛ. С писмото си Табов настоява да бъде решен проблема с тези 19 000 боеприпаси, които населението не иска да се взривяват в базата, а никоя институция не поема отговорността да ги транспортира, тъй като това е опасно. Преди дни трябваше контролираните взривове да бъдат подновени, но протестни действия на местното население отново спряха процеса. Засега взривяванията трябва да започнат на 10 април.
Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца. Ще се понижава, но ще остане по-високо от средното за месеца. Днес в по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време. Значителна ще се задържи облачността над Западна България и..
Следващата седмица и вторият медицински хеликоптер ще бъде в България. Това обяви за БНТ министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов. По думите на Кирилов всички проверки на апаратурата са направени, като до 28 февруари хеликоптерът трябва да..
Агенция „Пътна инфраструктура“ предвижда да бъдат поставени нови 189 пътни знаци в отсечката между Казанлък и град Шипка. Заедно с това ще бъде извършено полагане на хоризонтална маркировка и напречна шумна такава, поставяне на мантинели, почистване..
Агенция „Пътна инфраструктура“ предвижда извършване на дейности по разширението на пет километровата отсечка, свързваща Стара Загора с АМ „Тракия“. По този повод през настоящата година е заложено обявяването на обществена поръчка за избор на..
Православните християни отбелязват днес Месни заговезни. Денят е известен като Неделя Месопустна. Месни заговезни са осем седмици преди Великден. По стара традиция на трапезата се слагат само месни ястия като подготовка преди началото на Великденските..
Турски водач е с тежки изгаряния след пожар в кабината на товарния му автомобил. Инцидентът станал на ТИР паркинг „Капитан Андреево“. Изпратените на място спасителни екипи установили, че 60-годишен турски водач е с изгаряния по тялото, получени от пожар..
Министерство на земеделието и храните стартира прием на заявления за подпомагане по интервенция „Намаляване загубата на биологично разнообразие, опазване на горските местообитания и намаляване на незаконните дейности в горските територии“ от..
Информираността на потребителите на огромния дигитален пазар и тяхната способност да се възползват от предоставения им там необятен избор между места за пазаруване, стоки и услуги и условия на сделките ще им помогнат да се справят и дори да регулират..
В 09:19 е настъпило ПТП на изхода на Казанлък посока Стара Загора . По първоначална то е между два леки автомобила - единия, управляван от 49-годишен водач, а другия- от 69-годишен водач, информират от пре сцентъра на ОД на МВР Стара Загора. Оттам..
Движение на военна техника ще се извършва по пътищата в страната от днес до 20 март . Придвижването е във връзка с предислокацията на подразделенията към постоянните им войскови райони, след завършване на учението на НАТО „Steadfast Dart -2025“,..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net