Съставът на „Берое“ постигна победа с 3:0 над тима на „Монтана“ в първата си контролна среща, ден след пристигането на отбора в планинското градче Тетевен. „Беройци“ диктуваха случващото се на терена през всички 90 минути, а попаденията бяха реализирани от Жуниор Мапуку, Георги Костадинов и Станислав Костов.В 6-ата минута Жуниор Мапуку изведе през центъра Димо Бакалов, който центрира кълбото към Крис Гади, но френският полузащитник не успя да играе с топката, избира от защитата на „Монтана“.В 14-ата минута „заралии“ успяха да открият резултата след отлично взаимодействие между Салим Керкар, Самир Аясс и Жуниор Мапуку, а последният с плътен изстрел се разписа за 0:1.Само три минути по-късно преднината на „старозагорци“ бе удвоена. Георги Костадинов засече центрирана от Крис Гади топка, но стражът на „Монтана“ успя да парира кълбото. То се отби от десния страничен стълб и попадна отново в Георги Костадинов, който от втория си шанс бе безпогрешен – 0:2.В 36-та минута решаващата реакция на Благой Макенджиев предотврати попадение в неговата врата. При извеждащ пас към Йордан Димитров стражът на „беройци“ бе заел правилното място и изби кълбото.В 59-ата минута Жуниор Мапуку изпълни пряк свободен удар от ъгъла на големия пеналт, но стражът на „Монтана“ изби в ъглов удар. При последвалото центриране на Илия Мунин Жуниор Мапуку засече кълбото с глава от непосредствена близост, но над целта.Четири минути след това Станислав Костов покачи на 0:3 след хубав извеждащ пас на Крис Гади, като деветката на „беройци“ успя да преодолее Раиф Мурадов и от границата на големия пеналт вкара топката неспасяемо в мрежата.Две минути преди изтичането на редовните 90 Александър Киров засече центрирана от ъглов удар топка, но Михаил Михайлов изби с крак в нов корнер.Следващата проверка на „заралии“ е в идващата неделя срещу отбора на „Левски“ (София) в Правец.„Берое“: Благой Макенджиев (77′ Михаил Михайлов), Крис Гади, Елиаш да Силва, Владимир Зафиров (67′ Иво Иванов), Веселин Пенев (62′ Георги Динков), Георги Костадинов (64′ Стефан Спировски), Димо Бакалов (46′ Илия Мунин), Самир Аясс, Салим Керкар (37′ Станислав Костов), Венцислав Христов (54′ Аласан Н’Диайе), Жуниор Мапуку (72′ Танко Дяков)
"Изиграхме добър мач, победихме у дома състава на "Верея" Стара Загора с 3:1. Има още какво да се желае, но е важно, че започнахме втория полусезон с две поредни победи. При нас нещата се получават, когато повечето играчи са на линия и нямаме много..
Възпитаникът на ДФК „Шампион“ Галин Желев е получил повиквателна за лагер-сбор на регионалната селекция за U14 на България. През миналата година други двама малки футболисти от клуба, Борис Куков и Денислав Нанев, също участваха в такава..
Двама инструктори започват подготовка на деца, тийнеджъри и младежи, които искат да придобиват знания и умения за физическа култура и да ваят спортни фигури с упражненията на Суплес спорта. С това полагаме основите на Суплес клуб - каза кметът на община..
В събота и неделя в Стара Загора предстои втория турнир по бадминтон от веригата „Млади таланти“. „В събота ще играят децата във възраст до 11 години, а в неделя тези до 13 години“, съобщи за радио „Стара Загора“ Нанко Чорчопов, треньор в СК..
Двадесетгодишният Божидар Саръбоюков посвети европейската титла от скока на дължина на семейството си, на треньора си и на всички българи. „Радостен съм, че сбъднах една мечта от детството ми! Само аз знам колко истинска е била…“ каза за Радио Стара..
"Направихме нулево равенство срещу тима на "Ямбол". Мога да кажа, че реално мача бе надиграване и головите положения не бяха никак много. Логичен завършек на тази среща е това 0:0. И те и ние имахме по 1-2 положения, но не реализирахме. Сега ни предстои..
"Стигнахме до 0:0 при гостуването на "Родопа" в Смолян. Получи се хубав мач, двуостър и съдийството също бе на ниво. И двата отбора можеха да спечелят мача, но може би равенството е най-справедливо в края. За нас е важна точка с пряк съперник в долната..
"Винаги ми е било приятно да бъда на стадиона, да подавам топките по време на мачове на мъжкия тим, да бъда близо до футболистите на "Берое". Вече повече от 6 години съм в юношеските формации на тима. Няколко дни преди срещата с ЦСКА - София ми направи..
За важно домакинство се готвят възпитаниците на старозагорския шахматен клуб „Траяна 2011“. На 15 март те ще приемат участниците от изданието за тази година на традиционния турнир за Купа „Траяна“. „Сега имаме подготвителни турнири и..
"Вчера победихме "Секирово" у дома с 2:0 в отложен мач. Доволен съм от участието на някой млада наши играчи. Дадох им шанс в срещата, защото имахме немалък брой липсващи момчета, било заради контузии или наказание. Определено сега домакинството ни срещу..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net