Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Съдят агресивен пациент на Спешното отделение в Хасковската МБАЛ

Снимка: Георги Корнейков, БНР

Заведено е дело за едро хулиганство срещу  нападателя на  над екипа на Спешното отделение в Многопрофилната болница за активно лечение в Хасково.

На 14-ти март на тел. 112 е получено позвъняване от 42- годишен мъж от Димитровград, който съобщил че е направил опит за самоубийство с медикаменти и алкохол. Мъжът е приет в Спешното отделение в Хасково във видимо нетрезво състояние. Поведението му е агресивно и той напада с юмруци един от дежурните лекари и санитарката.

За по-малко от месец това е втори инцидент на нападение срещу лекари от спешната помощ в Хасково - преди няколко  дни на улицата по време на грабеж бе пребита лекарката Велислава Джонева, припомниха от Районната лекарска колегия.

"Нужно е да се завишат наказанията срещу нападателите над медици и да се въведе охрана в спешните центрове и отделения на болниците, както е на запад" - това коментира за Радио Стара Загора по повод поредното нападение над лекари, д-р Никола Ганашев, дежурен в деня на инцидента.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

От ДГС Казанлък подариха 500 фиданки за Трети март

По традиция, в деня на националния празник на България, служители на Държавно горско стопанство – Казанлък раздаваха фиданки на всеки, който се отправи към Паметника на свободата на връх Шипка. Горските посрещаха посетителите с табела с послание:..

публикувано на 03.03.25 в 17:28

Красимир Вълчев: Търсим консенсус за реформи в образованието

Образованият човек осъзнава свободата като отговорност. Това коментира в интервю за Радио Стара Загора министърът на образованието и науката Красимир Вълчев, който беше гост в предаването „Час Пик“ навръх Националния празник на страната...

публикувано на 03.03.25 в 16:24

Болярово се преклони пред героите на България

Граждани на Болярово развяха националния флаг по повод 147 години от Освобождението на България от Османската империя. Големи и малки боляровци поднесоха венци и цветя пред паметника на освободителите, за да почетат паметта на загиналите български и..

публикувано на 03.03.25 в 16:21

Сливен отбеляза тържествено 147-години от Освобождението на България

С ритуал по издигане на националното знаме Сливен отбеляза 147-години от Освобождението на България от османско иго. Негово Високопреосвещенство сливенският митрополит Арсений отслужи благодарствен молебен за здраве и добруване на българския народ...

публикувано на 03.03.25 в 15:36

Хиляди старозагорци се включиха в пренасянето на 300-метровия национален флаг

Хиляди старозагорци се включиха в пренасянето на 300-метровия национален флаг до Мемориалния комплекс „Бранителите на Стара Загора“. Традицията се провежда от 2014 г. и в нея се включват все повече гости и от други градове. Шествието днес беше водено..

публикувано на 03.03.25 в 13:29

Стотици граждани се включиха в честванията на Националния празник в Димитровград

Стотици граждани се стекоха на централния площад, за да честват Националния празник в Димитровград.  С тържествен ритуал по издигане на националното знаме на България на централния площад започнаха официалните чествания..

публикувано на 03.03.25 в 13:26

Над 50 килограма наркотици хванаха на граничен пункт "Капитан Андреево"

Над 50 килограма наркотици, включително близо 24 кг кокаин и малко над 27 кг синтетичен канабиноид MDMB-4en-PINAKA - са открити при проведени съвместните оперативни действия от ГД „Борба с организираната престъпност“, ГД „Гранична полиция“ и Агенция..

публикувано на 03.03.25 в 12:44

Стотици граждани поднесоха цветя пред паметника на загиналите за Освобождението в Ямбол

С тържествена церемония, празнично шествие и благодарствен молебен беше отбелязан националният празник в Ямбол. Стотици граждани поднесоха венци и цветя пред паметника на загиналите за Освобождението. В тържественото честване се включиха военни..

публикувано на 03.03.25 в 12:40

Наталия Киселова: Остава повелята да пазим Родината

Историческият връх Шипка е център на тържествата за националния ни празник.  Въпреки лошото време за честването на 147-aта годишнина от Освобождението множество хора от двете страни на Балкана се стекоха  в подножието на Паметника на свободата, на..

публикувано на 03.03.25 в 12:34
Наталия Киселова

Наталия Киселова: Трябва да сме в коалицията на желаещите мир, а не война

Във връзка с честването на Националния празник в храм-паметника „Св. Рождество Христово“ в град Шипка се проведе благодарствен молебен, отслужен от Старозагорския митрополит Киприан. В словото си владиката заръча да помним и почитаме падналите за..

публикувано на 03.03.25 в 10:31