Президентът Росен Плевнелиев заедно с министърът на земеделието и храните Десислава Танева и министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова ще бъдат на посещение в Казанлък, където ще участват в традиционните тържества за Празника на розата.
С възстановка на ритуала „Розобер” в розовите градини край Казанлък ще започне последният, кулминационен ден от 112-я Празник на розата в Казанлък. Той се провежда под патронажа на генералния директор на ЮНЕСКО Ирина Бокова.
В 11.00 часа с церемония в Културно-информационния център в Казанлък президентът Плевнелиев, кметът на града Галина Стоянова, областният управител на Стара Загора Георги Ранов и генералният директор на БТА Максим Минчев ще открият дванадесетия Пресклуб на Българската телеграфна агенция.
Министър Танева ще присъства на ритуала „Розобер”. Официалните гости ще посетят и Петото изложение на виното „Розе”.
В 12.00 часа започва традиционното Карнавално шествие, в което ще вземат участие над 4000 участници – деца, ученици, представители на културни институции и др. В шествието ще участват Царица Роза 2015 Цветелина Иванова и нейните подгласнички Йоана Ванкова и Силвия Иванова.
На празничното шествие, освен президентът и министрите, ще присъстват още народни представители, представители на дипломатическия корпус в България, представители на държавни агенции и институции, на Областна администрация – Стара Загора, кметове от страната, както и представители на побратимените на Казанлък градове от Гърция, Русия, Македония, Италия, Румъния, Китай, Япония е Белгия.
Очаква се за празника в Казанлък да бъдат над 20 хиляди туристи от цял свят – Япония, Китай, Италия, Испания, Франция, Германия, Индонезия, Америка, Русия, Румъния, Турция, Гърция. Празничното карнавално шествие ще бъде наблюдавано от близо 80 хиляди зрители.
В 16.30 часа на площад „Севтополис” ще бъде закрит Международният фолклорен фестивал. Фестивалът на розата ще бъде закрит в 19.00 часа на централния градски площад с концерт на Славка Калчева.
Мъгла ограничава видимостта до 50 метра по АМ Тракия в района на Чирпан. От областно пътно управление Стара Загора предупреждават водачите да шофират със съобразена скорост и повишено внимание. В останалата част от Старозагорска област тази сутрин..
В Сливенска област от днес до 11 февруари включително е обявена грипна епидемия. Най-засегнатите от вируса са децата до 14 годишна възраст. Учениците в три от общините на Сливенска област Нова Загора, Котел и Твърдица от днес преминават в електронно..
Постоянната комисия по заетостта към Областния съвет за развитие на област Сливен прие държавният план-прием в неспециализираните професионални и профилирани гимназии и средни училища в област Сливен за учебната 2025/2026 година. Той е изготвен на база..
Възстановяването на селата Воден и Крайново, които пострадаха при пожарите миналото лято продължава, продължава и изграждането на нови къщи на останалите без дом семейства. Близо 40 къщи бяха засегнати при пожарите през юли. 13 от тях са..
Приключват мащабните ремонтни дейности по обновяването на Начално училище „Св.св. Кирил и Методий“ в Тополовград. На 17 февруари сградата ще бъде официално открита с прерязване на лента и водосвет. Близо 200 деца от Тополовград и селата в общината..
Временно движението по път I-5 Казанлък - Стара Загора при км 225 се осъществява в една лента поради катастрофа, информират от Агенция "Пътна инфраструктура". Затворена е активната лента и движението се извършва в изпреварващата лента. Трафикът се..
С ритуално зарязване на лозите в най- стария ямболски квартал местните винари почетоха днешния празник. За поредна година беше избран и Цар на виното, който получи короната от миналогодишния й носител. В центъра на квартал Каргон, в двора на читалище..
Условията и правилата за конкурс за избор на изпълнител на паметника на писателя Радой Ралин в родния му Сливен вече са разписани. Това обяви общинския съветник Пепа Генчева, която е част от инициативния комитет за издигането на паметника. Очаква се в..
Община Елхово се слави с много добри винопроизводители. Отбелязването на Деня на лозарите и винарите започна с традиционния ритуал по зарязване на лозите и поливането им с червено вино, за да е плодородна и новата реколта. „Скъпи съграждани, Уваж..
Янко Тодоров – Полицая обвинен от прокуратурата, че е направил опит да убие ексмитничаря Димитър Николов – Шопа от Свиленград остава в ареста. Това постанови днес дежурен съдия след като разгледа искането на държавното обвинение. Опитът за убийство..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net