Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над 250 лева събра вчерашния коледен базар в Малка Верея за изграждането на православен храм в селото

Над 250 лв. бяха събрани на вчерашния коледен базар в старозагорското село Малка Верея. Неговата цел бе набирането на средства за изграждане на православен храм „Св. Мъченик Трифон“. „Събирането на средства тепърва започва, а предварителните сметки сочат, че необходими за изграждането на храма възлизат на 230 хил. лв.“, заяви в интервю за Радио Стара Загора кметът на Малка Верея Дончо Брайков. „Отправяме призив към бизнесмени и обикновени дарители да помогнат за изграждането на храма. До момента в Малка Верея няма църква. Искаме до празника на селото Трифон Зарезан, да съберем средства, които да ни позволят да направим първа копка и да започнем постепенното изграждане на храма“, призова кметът Дончо Брайков. Той заяви още, че предпразничното настроение в селото е повишено, а най-голямата радост за всички е, че на вчерашното събитие са присъствали над 35 деца, което за пореден път показва, че Малка Верея се развива и не е село със затихващи функции:


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимката е илюстративна

Гори птицеферма в чирпанското село Свобода

Над 30 хил. птици загинаха при пожар в птицеферма в чирпанското село Свобода. Сигналът за инцидента е подаден в 10:04 часа, съобщи за Радио Стара Загора старши инспектор Михаил Михов, началник на група "Оперативен център" към Регионална дирекция "Пожарна..

публикувано на 09.02.25 в 12:18

Слънчева, но студена неделя днес

Днес преди обяд над по-голямата част от страната, с изключение на Югозападна България, облачността ще е значителна, но около и след обяд над Дунавската равнина и Горнотракийската низина ще се разкъса и намалее до предимно слънчево . Облачно ще се..

публикувано на 09.02.25 в 09:43

Година и половина след спечелени европейски средства ще започне изграждане на инфраструктурата в ИЗ "Загоре"

Година и половина след спечелени 14 милиона лева европейски средства от Индустриална зона " Загоре" за изграждането на инфраструктура в терените край село Еленино, предстои обявяването на обществена поръчка за реализацията на проекта.  "Програмата за..

публикувано на 08.02.25 в 16:14

Откриха изложбата "Чуй ме с жест" в Стара Загора

Изложба „Чуй ме с жест", насочена към българския жестов език откриха в Стара Загора. Организатори са Ротари клуб Стара Загора и Ротари Клуб Стара Загора-Берое.  Целта е да се популяризира българския жестомимичен език, който вече официално е част от..

публикувано на 08.02.25 в 15:11
Стефан Радев

Продължава премахването на незаконните гаражи в Сливен

Община Сливен продължава с премахването на незаконните гаражи в града, обяви кметът Стефан Радев, за да бъдат благоустроени териториите, които заемат. Според него половината от тях вече са премахнати. Приоритет в работата на общината е и подмяната на..

публикувано на 08.02.25 в 12:12

Студена събота с максимална температура до 6 градуса

Времето днес ще остане слънчево над Западна и Централна България с по-значителни увеличения на облачността над Дунавската равнина, съобщават от НИМХ. Над Източна България ще бъде облачно, но съществени валежи не се очакват.  Ще продължи да духа до..

публикувано на 08.02.25 в 09:19

Кметът на Сливен: Битакът няма да бъде местен

Пазарът за употребявани стоки т.нар. битак в Сливен няма да бъде местен. Това обяви днес кметът Стефан Радев и призова да не се спекулира с темата. Той остава на сегашното си място в частен терен. Единствената промяна е, че площта на депото на общинския..

публикувано на 07.02.25 в 17:01

Сливенският митрополит предлага в ямболските училища да се преподава вероучение

От началото на следващата учебна година в ямболските училища да се организира преподаване и на „Вероучение" предлага сливенският митрополит Арсений. От Сливенската митрополия ще доплащат на преподавателите, за да не се ощетяват  делегираните  на учебните..

публикувано на 07.02.25 в 16:55

Затварят улица в старозагорския кв. „Железник"

Реконструкция на уличното платно затваря ул. „Свети Георги Победоносец" в кв. „Железник" в Стара Загора  до 30 април 2025 г.  Заповедта на кмета на Община Стара Загора Живко Тодоров спира движението на личен и договориран транспорт, както и на МПС,..

публикувано на 07.02.25 в 16:50

Задържаха рецидивист, ограбил непълнолетен с нож в Казанлък

Окръжен съд – Стара Загора остави в ареста обвиняем за извършен грабеж спрямо непълнолетно момче. 28- годишния Г.И.  е задържан за това, че на 5 февруари в Казанлък, на кръстовището на бул. „Княз Александър Батенберг“ и ул. „Славянска“, е отнел..

публикувано на 07.02.25 в 16:07