Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Равен и загуба за юношите на "Берое" в Елитните групи

Едно равенство и една загуба записаха юношеските отбори на "Берое" в междинните кръгове на първенствата в Елитните юношески групи. В надпреварата при 19-годишните тимът на Иван Гаджев отстъпи с 1:2 при гостуването си на "Пирин" в Благоевград, докато 17-годишните надежди на "зелено-белите", водени от Сидер Димитров, направиха 0:0 при гостуването си на "Спартак"  (Пловдив).

Двубоят между "Пирин" и "Берое" в Елитната юношеска група до 19 години бе от 13-я кръг на първенството. Срещата ще се запомни със сериозното напрежение по време на целия мач. Старозагорци се представиха по-добре през първото полувреме като направиха и няколко пропуска. Резултатът обаче бе открит едва след почивката след спорна дузпа, отсъдена в полза на домакините в 56-та минута. В 64-та минута играчите на "Пирин" удвоиха преднината си. Шест минути след това те останаха с човек по-малко след червен картон на един от двамата голмайстори - Викторио Везаров. Почетното попадение за "Берое" отбеляза Йоан Атанасчев в 83-та минута.

След поражението "Берое" е на 10-о място в класирането със 17 точки. Старозагорци имат пет победи, две равенства и шест поражения. В следващия кръг отборът на Иван Гаджев приема "Левски", мачът е на 26 ноември в Стара Загора.

В Елитната юношеска група до 17 г. тимът на "Берое" завърши 0:0 като гост на "Спартак" (Пловдив). Двубоят бе равностоен като и двата състава имаха по една възможност за попадение, от която не успяха да се възползват. "Зелено-белите" са на 8-о място в класирането с 20 точки и мач по-малко заради отложената си среща с "Ботев" (Пловдив). Старозагорци имат 6 победи, две равенства и четири загуби. В следващия 14-и кръг на Елитната юношеска група до 17 г. "Берое" е домакин на "Марек" (Дупница). Мачът е на 24 ноември.

В края на седмицата своя двубой от поредния кръг на първенството ще изиграят и юношите до 15 години на "Берое". Тимът, който тази седмица ще бъде воден от Тодор Станев, заради ангажиментите на наставника Атанас Рибарски в щаба на мъжкия отбор, ще гостува в Карлово на местния "Левски". Срещата е в събота от 11.00 часа и е последна за надеждите на "зелено-белите" от първия полусезон на първенството.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Шахматистите се готвят за Купа „Траяна“

За важно домакинство се готвят възпитаниците на старозагорския шахматен клуб „Траяна 2011“. На 15 март те ще приемат участниците от изданието за тази година на традиционния турнир за Купа „Траяна“. „Сега имаме подготвителни турнири и..

публикувано на 07.03.25 в 14:26

Атанас Апостолов: Доволен съм от успеха ни, липсваха ни доста играчи

"Вчера победихме "Секирово" у дома с 2:0 в отложен мач. Доволен съм от участието на някой млада наши играчи. Дадох им шанс в срещата, защото имахме немалък брой липсващи момчета, било заради контузии или наказание. Определено сега домакинството ни срещу..

публикувано на 06.03.25 в 14:25

Каратисти от „Берое“ с изяви в международни турнири

В средата на месеца във Велико Търново предстои турнирът по карате „България Оупън“. Състезанието ще бъде международно и се очакват участници от Азърбайджан, Гърция, Турция, Румъния и България. „Ще вземем участие с доста състезатели, за някои..

публикувано на 06.03.25 в 09:39

„Берое Стара Загора“ – „Академик Бултекс 99“ 94:100 след продължение

В старозагорската спортна зала „Общинска“ бе игран двубоят от 20 кръг на първенството в НБЛ, между „Берое Стара Загора“ и „Академик Бултекс 99“ Пловдив. Срещата продължи над 2 часа, бе много интересна и оспорвана, имаше обрати и редовното време..

публикувано на 05.03.25 в 22:15

„Берое Стара Загора“ победи в Белград

В среща от Адриатическата лига при жените отборът на „Берое Стара Загора“ гостува на „Партизан 1953“ в Белград и спечели със 75:51 точки. Възпитаничките на Стефан Михайлов допуснаха пасив в първите минути, след първата четвърт водеха с 11 точки и..

публикувано на 05.03.25 в 21:11

Променят организацията за движение около стадион "Берое" в събота

Временно се ограничава движението по няколко улици в гр. Стара Загора на 8 март (събота). Причината е провеждането на футболната среща на стадион „Берое“ между "Берое" и ЦСКА-София. Ограничението ще бъде валидно за времевия отрязък от 13.00 ч. до 15.00..

публикувано на 05.03.25 в 16:10

В клуб „Траяна“ се готвят за домакинство на детски турнир

В края на следващата седмица старозагорският клуб „Траяна“ ще бъде домакин на 13-тото издание на турнира по плуване за детските възрасти „Русалка“. „Очакваме доста гости от България, към момента има доста заявки“, сподели пред радио „Стара..

публикувано на 05.03.25 в 14:47

Даниел Петров: Заслужено спечелихме дербито на Раднево

"Изиграхме първия си мач от пролетния полусезон. В градското дерби срещу "Миньор" Раднево победихме с 3:0, като освен тези попадения имахме още немалко възможности. Благодаря на момчетата за сериозното отношение към мача и добрата игра. Надявам се да..

публикувано на 05.03.25 в 08:03

Георги Каменов: Чака ни много трудно гостуване в Смолян

"Постигнахме важна победа срещу втория тим на "Локомотив" Пловдив с 2:0. За нас са важни точките и именно заради това и в тима има определено несигурност, което рефлектира на игрите на отбора ни. Сега предстои тежко гостуване в Смолян. "Родопа" е на две..

публикувано на 04.03.25 в 14:15

Шампионска титла извоюва Кристин Илийна

В края на седмицата в Горна Оряховица ще бъде проведен Държавния шампионат по борба за деца. „В първа група очакваме да се представим със седем деца, а във втора група с осем“, съобщи за радио „Стара Загора“ Даяна Стойчева, треньор в клуб по..

публикувано на 04.03.25 в 09:21