"Ботев" спря устрема на "Верея"

В последен мач от 17-тия кръг на Първа професионална лига "Верея" загуби от "Ботев" с 2:1 като гост. Двубоят се игра пред празните трибуни на спортната база в Коматево, поради наказание на домакините.

Наставникът на "Верея" Александър Томаш стартира двубоя с Иван Караджов на вратата, Здравко Илиев, Илиас Хасани, Владимир Зафиров и Костадин Слаев в отбрана, Георги Ангелов и Осман Балде като опорни полузащитници и квартета в атака Педро Еуженио, Момчил Цветанов, Амаду Сукуна и капитанът Георги Андонов.

В първите минути липсваха интересните положения пред двете врати, с изключение на неточен удар на Амаду Сукуна от добра позиция в наказателното поле и пробив на Серкан Юсеiн за домакините, който премина множество противници, но не успя да нанесе качествен удар, след като влезе в наказателното поле.

В 19-та минута "Ботев" откри резултата на тренировъчното игрище в Коматево. Илиас Хасани влезе остро в краката на връхлитащия в наказателното поле Жоао Паоло и съдията Георги Димитров отсъди дузпа. Претенциите на старозагорци бяха, че защитникът е играл първо с топката, но реферът бе категоричен. Повторенията показаха, че Хасани първо избива кълбото, след което препъва нападателя на "жълтите". Тодор Неделев превърна наказателния удар в гол за 1:0.

До края на полувремето и двата отбора имаха някои добри атаки, които обаче не се увенчаха с опасни удари. За "Ботев" Жоао Паоло и Крум Стоянов отправиха шутове, които бяха отразени от Караджов, докато за "Верея" Андонов се озова на чиста позиция след центриране от фаул, но не успя да нанесе качествен удар с глава. Гостите претендираха и за дузпа за нарушение срещу Педро Еуженио, но арбитърът Димитров остана безмълвен.

През второто полувреме логично гостите заиграха по-открито, опитвайки се да изнесат играта в предни позиции и да създадат повече голови положения. До чисти такива обаче трудно се стигаше. В 59-та минута Педро Еуженио подаде към Андонов в наказателното поле, но ударът му мина встрани от вратата. Малко по-късно отново капитанът на "Верея" не намери целта.

Домакините отговориха с бързи атаки и удари на Иван Стоянов и Жоао Паоло, които бяха отразени от Караджов. Нямаше как обаче вратарят на гостите да спаси тима си от второ попадение в 74-та минута. Момчил Цветанов сгреши в половината на "жълтите", Тодор Неделев пресече подаване на седмицата на гостите, хвърли страхотен пас на външен фалц с левия крак към Жоао Паоло, който излезе сам срещу Караджов, преодоля го на скорост и отбеляза в опразнената врата за 2:0.

Твърде кратко обаче трая преднината от два гола за "Ботев", защото "Верея" се върна бързо в мача с попадение. След центриране от фаул влезлият като резерва Васил Калоянов отклони към Георги Андонов, той прехвърли стража на гостите Георгиев и Момчил Цветанов се реабилитира за грешката си минути по-рано, вкарвайки на празна врата за 2:1.

В 82-та минута съдията Георги Димитров отсъди втора спорна дузпа в мача, този път в полза на "Верея". Крум Стоянов влезе в съприкосновение с Момчил Цветанов в пеналта на домакините, което провокира реферът да посочи бялата точка. Георги Андонов се нагърби с изпълнението, но ударът му попадна в напречната греда. Именно този пропуск коства и загубата за тима от старозагорския квартал "Кольо Ганчев".

След 17 изиграни кръга "Верея" заема седмото място в класирането на Първа лига с актив от 22 точки. В следващия кръг на 10 декември, събота, от 15 часа тимът е домакин на "Левски".

"Ботев" - "Верея" 2:1

Голмайстори: 1:0 Неделев 19 - дузпа, 2:0 Жоао Паоло 74, 2:1 Момчил Цветанов 77

"Ботев": 22. Георги Георгиев( 83 мин. жълт картон), 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 6. Даниел Златков, 25. Крум Стоянов, 16. Стенио, 10. Серкан Юсеин( 93 мин. - 88. Даниел Кутев), 8. Тодор Неделев - капитан, 20. Омар Косоко( 46 мин. - 14. Меледже Омнибес), 73. Иван Стоянов, 37. Жоао Паоло( 82 мин. жълт картон - 87 мин. - 45. Наско Милев);

резерви: 99. Павел Петков, 71. Милен Кикарин, 3. Атанас Ташолов, 88. Даниел Кутев, 45. Наско Милев, 14. Меледже Омнибес, 11. Кристиан Добрев

Старши-треньор: Николай Киров

"Верея": 12. Иван Караджов, 21. Здравко Илиев, 6. Илиас Хасани, 3. Владимир Зафиров, 15. Костадин Слаев, 8. Осман Балде( 79 мин. - 26. Салим Керкар), 25. Георги Ангелов( 46 мин. - 32. Васил Калоянов), 7. Момчил Цветанов, 77. Педро Еуженио( 10. Елиаш), 9. Амаду Сукуна, 14. Георги Андонов - капитан

резерви: 1. Пламен Колев, 33. Мирослав Енчев, 5. Илия Мунин, 26. Салим Керкар, 32. Васил Калоянов, 89. Илиян Йорданов, 10. Елиаш

Старши-треньор: Александър Томаш