"Берое" отново не победи у дома

"Берое" отново не успя да зарадва феновете си с победа като домакин. В 96-то издание на "Битката за Тракия" беройци стигнаха само до равенство 1:1 с "Ботев" Пловдив. Попадението за старозагорци отбеляза Педро Еуженио в 16-та минута. Глупава непредизвикана грешка на Георги Динков в 57-та минута коства победата на "зелените".

Новото попълнение на беройци Мартин Камбуров остана на резервната скамейка, но се появи в игра в 60-та минута. Душан Перниш традиционно застана под рамката на вратата, пред него в отбрана действаха Милен Желев, Павел Виданов, Георги Динков, Матеус Леони, в средата на терена оперираха Кохей Като, Карлос Охене и капитанът Мартин Райнов а от атакуващото трио Драгош Фиртулеску, Педро Еуженио и Серджиу Негрут.

Мачът започна в добро за българските стандарти темпо, като още в първата минута Мартин Райнов стреля опасно от около 17 метра, но вратарят на гостите Чворович улови. Малко по-късно Серджиу Негрут отправи опасен удар с глава след корнер, но той мина на сантиметри над гредата. Нямаше обаче кой да спаси "жълтите" в 16-та минута, когато Драгош Фиртулеску подаде по въздух към точката на дузпата, топката мина зад Райнов, той обаче се завъртя, подаде към непокрития Педро Еуженио и той с удар по земя разстреля Чворович за 1:0!

След попадението гостите погледнаха по-смело към вратата на Перниш, но стигнаха само до неточни удари на Тони Тасев и Тодор Неделев. Отново Драгош Фиртулеску пък бе най-опасният футболист на заралии. За съжаление в 42-та минута Карлос Охене получи контузия в коляното, като бе заменен принудително от Антон Карачанаков.

Втората част отново започна с по-добра игра за "зелените". Драгош Фиртулеску на два пъти имаше шанс да покачи резултата. И точно когато всички фенове на "зелените" очакваха второ попадение за техните любимци, Георги Динков направи груба грешка, довела до изравнителния гол на Тодор Неделев в 57-та минута. След поредното разиграване между централните защитници, Динков не внимаваше и подари топката на Неделев, който излезе сам срещу Перниш и хладнокръвно изравни. Малко по-късно Неделев бе изведен след бърза комбинация в наказателното поле, но ударът му по диагонал нацели лявата греда зад Душан Перниш.

До края на двубоя и двата отбора атакуваха без резултат. Беройци стигнаха до няколко пряк свободни удари в близост до вратата на Чворович, но Карачанаков и Камбуров не съумяха да затруднят стража на гостите.

Така "Берое" записа трети пореден домакински хикс. Феновете на "зеления" тим отдавна не са вкусвали удоволствието от истински важна хубава домакинска победа. Заралии вече са с актив от 7 точки и заема четвъртото място във временно класиране на Първа лига. В следващия кръг на 21 август, понеделник, от 20:30 часа беройци гостуват на столичния "Септември" на националния стадион "Васил Левски".

"Берое" - "Ботев" 1:1 Педро Еуженио 16 мин.; Тодор Неделев 57 мин.

"Берое": Душан Перниш, Милен Желев, Павел Виданов - 63 мин. жълт картон, Георги Динков, Матеус Леони, Карлос Охене( 42 мин. - Антон Карачанаков), Мартин Райнов - капитан, Кохей Като - 70 мин. жълт картон, Драгош Фиртулеску - 31 мин. жълт картон( 79 мин. - Борислав Цонев), Педро Еуженио, Серджиу Негрут( 60 мин. - Мартин Камбуров); старши треньор: Александър Томаш

"Ботев": Иван Чворович, Цветомир Панов - 90 мин. червен картон, Виктор Генев, Пламен Димов, Лазар Марин( 59 мин. - Крум Стоянов - 83 мин. жълт картон), Меледже Омнибес - 18 мин. жълт картон( 46 мин. - Алваро), Тодор Неделев, Фелипе Бризола - 66 мин. жълт картон( 84 мин. - Серкан Юсеин), Лъчезар Балтанов - капитан, Тони Тасев, Фернандо Виана; старши треньор: Николай Киров

Главен съдия: Николай Йорданов