Собственици на имоти в конфликтната от години територия в района на река Бедечка в Стара Загора излизат отново на протест.
Митингът им ще се проведе в навечерието на решителна за спорната местност сесия на Общинския съвет, насрочена за 28 септември от 9 часа. Като втора точка в дневния ред на заседанието Местният парламент ще обсъди и гласува промяна в Общия устройствен план на града, която предвижда значителна част от територията да бъде съхранена като парк. Според предложението на кмета Живко Тодоров застрояване ще бъде допустимо само на юг от евентуалното продължение на ул. „Августа Траяна“.
Определяната като „компромисна“ промяна обаче не се приема нито от представителите на „Защитете Бедечка“, нито от собствениците на имоти там.
„В продължение на няколко дни, ние, собственици на имоти и техните наследници, от квартал „Бедечка“ Стара Загора, протестираме. Утре, общинските съветници, на своя сесия, ще заседават и ще вземат отношение по казуса „Бедечка“. НИЕ НАСТОЯВАМЕ: Да се спазват законите в България. Общинският съвет да премахне забраната за строителство в нашите имоти. В досегашните ни протести сме издигали плакати с надписи: „Конституцията и Закона над всички“, „Незабавно сваляне на строителната забрана“, „Плащаме данъци, а не можем да ползваме собствеността си“, „Лъжата, наречена парк!“, пишат в обръщение, изпратено до медиите собствениците на имоти.
"За пореден път ние заявяваме, че частната собственост е неприкосновена и трябва да бъде зачитана. Призовават Общината да приеме резултата от Референдума, както и да зачита Конституцията. Ние сме категорични, че паркове трябва да има, но на общинска територия, а кметът трябва да приеме референдума за невалиден. Тази вечер, пред общината, ще прочетем ОТВОРЕНО ПИСМО до президента, премиера, главния прокурор и прокуротурата, омбудсмана, областния управител, кмета и общинските съветници. А, чрез Вас, медиите, и до българската общественост", се казва още в обръщението.
48-годишен мъж е задържан домашно насилие, съобщават от прокуратурата. Според обвинението той е нанесъл лека телесна повреда на съпругата си. Двамата живеели отделно, но на 17 февруари се засичат на паркинг пред магазин в Стара Загора...
23-годишен шофьор от град Любимец е в болница с опасност за живота след инцидент. Вчера в 13,40 часа младият мъж се е движил по пътя от родния си град към Харманли с лек автомобил „Мерцедес". Поради загуба на контрол над колата се е ударил вдясно..
Турски шофьор е с изгаряния по тялото след възникнал пожар в кабината на камиона му. Снощи към 19 часа на спешния телефон е съобщено за пожар в товарен автомобил на паркинг „Капитан Андреево". Изпратените на място спасителни екипи установили, че..
Общо пет кучета от породата "Дого аржентино" са прибрани в общинския приют след вчерашния инцидент, при който две жени бяха нахапани и приети в болница в Казанлък с различни наранявания. Полицията е открила двете големи кучета в изоставена къща,..
Заради пожар на локомотив на "Товарни превози" временно е спряно движението на влаковете между селата Еленино и Християново край Стара Загора. На място са два екипа на пожарната. Машинистите са подали сигнал малко след 9,30 часа, след като са..
Пет нови социални услуги ще разкрие община Свиленград по проект на стойност малко над 6, 5 млн. лв. по Плана за възстановяване и устойчивост, съобщи Светлана Петева, директор на Дирекция „Местно икономическо развитие, проекти и програми“ в Община..
Потребителската кошница с основните 27 стоки в нея е на стойност 100 лв., като увеличението за една година е 3,94%, съобщи Владимир Иванов, председател на Държавната комисия по стокови борси и тържища. По думите му се наблюдава устойчив и спокоен..
23 танцови и певчески състави от 15 населени места в ямболската област са включени в проекта „Живата традиция" на Фолклорен ансамбъл „Тунджа", защитен по програмата Нематериално наследство за професионални ансамбли" на Министерството на културата...
"Бойкотът на магазините не е начин да се справим с високите цени на хранителните продукти, но е начин да се обърне внимание на проблема и вече политиците обърнаха внимание на темата. Това коментира Илия Проданов, председател на Националната..
Времето в област Стара Загора е предимно ясно с разкъсана облачност на отделни места . Температурите са в интервал от -4 до – 12 градуса тази сутрин. Пътните настилки са предимно сухи, като изключение правят градовете Павел баня, Гурково, Мъглиж,..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net