"Верея" хвърли бомбата срещу "Лудогорец"!

Снимка: БФС

"Верея" затвърди невероятното си представяне през този сезон, след като победи с 2:1 шампиона "Лудогорец" на собствения си стадион "Трейс Арена" в Стара Загора. Головете отбелязаха Исмаил Иса и Селим Керкар, с тази победа верейци излязоха на пето място в класирането с актив от 29 точки.

Треньорът на верейци Илиан Илиев имаше сериозни кадрови проблеми за днешния двубой. Вратарят Георги Аргилашки и защитникът Мирослав Енчев бяха наказани, с контузии бяха Осман Балде и Георги Андонов, а Хюсеин Сюлеймани бе в родината си заради смъртта на свой близък. С оглед на това Пламен Колев започна на вратата, Здравко Илиев, Илия Мунин, Селим Бен Джемия и Костадин Слаев действаха в отбрана, Петър Витанов, Венцислав Бенгюзов и капитанът Елиаш бяха в средата на терена, по крилата атакуваха Меди Фенуш и Селим Керкар, а на върха на атаката застана Исмаил Иса.

Още във втората минута Джоди Лукоки проби отдясно, центрира в пеналта, където Клаудиу Кешерю засече от воле в аут. Пет минути по-късно Натанаел проби по левия фланг, пусна топката към точката на дузпата, където Вандерсон засече, но кълбото премина на около половин метър встрани от вратата. В осмата минута домакините изпуснаха златен шанс за гол. Меди Фенуш отне топката в центъра на терена след грешен пас за гостите, напредна в тяхната половина, излезе сам срещу вратаря Хорхе Броун, но стреля право в него. Малко след това Кешерю стреля опасно от пряк свободен удар, но Пламен Колев улови.

В 12-та минута Здравко Илиев осъществи страхотен пробив отдясно, подаде остро в наказателното поле, където Исмаил Иса засече в мрежата за 1:0.

След попадението гостите логично се активизираха и веднага стигнаха до греда след удар с глава на централния бранител Игор Пластун.

В 24-та минута разградчани все пак стигнаха до изравнително попадение, дело на Козмин Моци след страхотен удар от воле при една изчистена топка след пряк свободен удар. Малко след попадението Бен Джемия сгреши пред вратата на старозагорци, Вандерсон му отне топката, напредна в пеналта, но определено се забави с удара и в крайна сметка стреля в аут. В 37-та минута при бърза атака на Лукоки отдясно Здравко Илиев се намеси решително и отне топката преди Анисе да нанесе удар. Две минути по-късно топката срещна ръката на играч на "Верея" при разбъркване в наказателното поле, но съдията Неделчо Гаджалов правилно прецени, че няма как да се отсъди дузпа в тази ситуация.

Второто полувреме започна с добри интересни удари отдалеч към двете врати, дело на Кампаняро и Вандерсон за "Лудогорец" и Витанов за "Верея". В 59-та минута тимът от Разград отново имаше претенции за дузпа за нарушение на Илия Мунин срещу Клаудиу Кешерю, но отново не последва сигнал на съдията. Пет минути по-късно хубава атака за гостите бе завършена с удар на Вандерсон в аут. След още 5 Игор Пластун засече с глава центриране след корнер, но Пламен Колев изби топката преди тя да влети под гредата.

В 72-та минута заралии пропуснаха страхотен шанс да поведат в резултата. Здравко Илиев пробва центриране отдясно, топката рикошира в бранител на гостите и описа странна траектория, влезлият като резерва Милен Танев я отклони с глава към друг резервен футболист - Валери Домовчийски, който обаче не уцели вратата. Нямаше кой да спаси "Лудогорец" от попадение в 83-та минута, когато Селим Керкар се оказа най-съобразителен в наказателното поле и изведе тима на Илиан Илиев напред в резултата.

В 89-та минута Пламен Колев отрази по прекрасен начин точен удар от фаул на Кешерю, с което сложи край на надеждите на гостите за нещо повече от почетна загуба в този двубой.

Следващия вторник от 17:30 часа "Верея" гостува на "Локомотив" Пловдив.

"Верея" - "Лудогорец" 2:1 Исмаил Иса 12 мин., Селим Керкар 83 мин.; 24 мин, Моци

"Верея": Пламен Колев - 90 мин. жълт картон, Здравко Илиев, Илия Мунин, Селим Бен Джемия, Костадин Слаев, Петър Витанов - 48 мин. жълт картон( 87 мин. - Атанас Панов), Венцислав Бенгюзов, Елиаш - капитан - 39 мин. жълт картон( 63 мин. - Милен Танев), Меди Фенуш, Селим Керкар, Исмаил Иса( 70 мин. - Валери Домовчийски); старши треньор: Илиан Илиев

"Лудогорец": Хорхе Броун, Сисиньо, Козмин Моци - капитан - 21 мин. жълт картон, Игор Пластун, Натанаел, Анисе, Яцек Горалски( 61 мин. - Светослав Дяков - 86 мин. жълт картон), Густаво Кампаняро( 83 мин. - Лукас Саша), Вандерсон, Джоди Лукоки( 75 мин. - Жоао Паоло), Клаудиу Кешерю; старши треньор: Димитър Димитров

Главен съдия: Неделчо Гаджалов